Parti Silver graverat/skadat 216,8g
Utrop: 1 200 kr
Sked 1st Serveringssked 187mm i danskt Silver Christian F. Heise 44,7g
Utrop: 250 kr
Sil 1st Tesil 130mm i danskt Nysilver
Utrop: 75 kr
Sax 1st Druvsax 115mm i Silver 27,2g
Utrop: 100 kr
Sockertång 1st 84mm i Silver 13,5g
Sked 1st Syltsked 130mm i danskt Silver Christian F. Heise J.Paulsen 18,2g
Utrop: 125 kr
Parti Silver skadat/graverat 102,1g
Utrop: 275 kr
Knivar 2st Fiskknivar 196mm, skadade, i Nysilver
Väska 1st Picnicväska ca43cmxca38cm äldre modell, med slitage/skador. Trasig
Örhängen ett par ca21K emaljdetaljer, skruvlås 3,2g
Utrop: 1 300 kr
Örhängen ett par 14K med röda stenar, infattningar skadade 1,3g
Utrop: 325 kr
Ring 18K 18¼ 1,4g
Utrop: 650 kr
Örhängen ett par 18K Øca2cm 0,8g
Utrop: 375 kr
Ring ca21K skev, med stenar 1,7g
Ring 18K Ø18¼ med prinssesslipade diamanter 8xca0,02ct en saknas 4,4g
Utrop: 1 600 kr
Armband X-länk med stav 18K skadat 18,9g
Utrop: 5 500 kr
Armband Bismarck 18K 17,5cm med 3st Berlocker, en graverad Junsele 9,1g
Utrop: 2 900 kr
Manschettknapp 18K udda 5,6g
Utrop: 1 800 kr
Ring 14K vitguld Ø18¾ med stenar 4g
Utrop: 1 000 kr
Ring 14K Ø18¼ med sten, lös i fattningen 4g
Utrop: 950 kr
Tisdag 15 jan 2013