Avslutad | Pant – Måndag 3 december 2012
Klubbad för
Bestick i silver 1907g, Bordsskedar 12st, Bordsgafflar 12st, Bordsknivar 11st, Efterrättsskedar 6st, modell Chippendale
Parti guld 18K 8,4g defekt, graverat, Ring 8K 2,2g, Damur, defekt, graverat, 14K med armband doublé, Herrur Tissot Seastar Seven, manuell, 18K med läderarmband, Damur tissot seastar seven, manuell, 18K med läderarmband
Parti silver 133,2g, Damur Lorus quartz, går ej, Tennfat, Kopparhink, Kopparfat 2st
Parti porslin,7 totalt, En figurin Lladro, en urna Royal copenhagen, vissa skador/defekter/lagningar