Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 13 december 2012
RING, förgyllt silver/18K, granater, ca 11 granater saknas, stl 16,75 mm, vikt 7,7 g, ringskena 18K guld.
ARMBAND, 14K guld, granater, slitna fasettkanter, 5-radigt, säkerhetskedja, vikt 17 g.
PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 12,10 mm, lås i vitmetall, längd 46 cm.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, smaragd ca 0,40 ct, skadad, Zoola, längd 44 cm, längd 44 cm, vikt 2 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, Zoola, vikt 1,6 g, stift.
RING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/VS, Zoola, stl 17 mm, vikt 5,1 g.
ARMBAND, ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, granater, nagg och slitna fasettkanter, pärlor, längd 17 cm, skruv, total vikt 40,1 g.
COLLIER, sterlingsilver, två kulor med genombruten dekor, längd 45 cm, Golden Lady, vikt 16,8 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, två kulor med genombruten dekor, krokar, Golden Lady, vikt 9,1 g.
BROSCH, sterlingsilver, genombruten dekor, 4 x 2,8 cm Lovely heart, Golden Lady, vikt 9 g.