Halskedja Pansar 18K 56,9g 90cm
Utrop: 18 000 kr
Hängen 3st 14K 30g
Utrop: 7 300 kr
Parti silver, 9,7g
Utrop: 75 kr
Parti guld, graverat, 18K 6,1g
Utrop: 2 100 kr
Parti guld, skadat, 18K 0,6g
Utrop: 225 kr
Halskedja Ankar 14K 11,4g 70cm
Utrop: 2 900 kr
Parti guld, skadat, 18K 4g
Utrop: 1 300 kr
Örhängen 14K 1,9g
Utrop: 500 kr
Ring med pärla, 18K 6,7g Ø19, sliten rodering
Utrop: 2 300 kr
Ring med stenar, 18K 3,3g Ø16¾, lagad skena
Utrop: 1 200 kr
Parti guld, skadat, 18K 2,2g
Utrop: 750 kr
Damur Helima, 14K, manuell, går ej, plastglas, med armband Bismarck 18K brv.15,9g
Utrop: 3 500 kr
Örhänge, skevt, 18K 0,8g
Utrop: 275 kr
Ring, doublé 2,6g Ø16½
Bordsknivar i silver 435,5g modell gammal fransk, 210mm
Utrop: 1 500 kr
Kaffeskedar i silver, 87,9g, förgyllda, 120mm, lite skavda
Utrop: 450 kr
Parti silver, graverat, bucklor 573,9g. 3 Moccaskedar 1 Slev i nysilver
Utrop: 2 800 kr
Moccaskedar 11st, i silver 103,6g, 99mm
Utrop: 600 kr
Parti silver, defekt, 783,4g
Utrop: 3 900 kr
Tigersåg, Serva TS 750A, i låda, ej funktionsgaranti
Måndag 19 nov 2012