161 - 180 av 214
1...891011 Gå till

Avslutad | Mässauktion – Söndag 18 november 2012

Klubbad för

Memorabilia Fotografier

FOTOGRAFIER, Ferrari 246 Dino F1, foto på canvasduk, foto: Peter Gunnars, Gran Turismo, format 70 x 100 cm

700 kr

Utrop: 900 kr

Memorabilia Fotografier

FOTOGRAFIER, Alfa Romeo, foto på canvasduk, foto: Peter Gunnars, Gran Turismo, format 70 x 100 cm

700 kr

Utrop: 900 kr

Memorabilia Fotografier

FOTOGRAFIER, Mercedes Måsvingar, foto på canvasduk, foto: Peter Gunnars, Gran Turismo, format 70 x 100 cm

Utrop: 900 kr

Memorabilia Fotografier

FOTOGRAFIER, MG, foto på canvasduk, foto: Peter Gunnars, Gran Turismo, format 70 x 100 cm

Utrop: 900 kr

Memorabilia Fotografier

FOTOGRAFIER, Porsche 904 GTS, foto på canvasduk, foto: Peter Gunnars, Gran Turismo, format 70 x 100 cm

700 kr

Utrop: 900 kr

Memorabilia Fotografier

FOTOGRAFIER, Aston Martin grill, 30-talsmotiv, foto på canvasduk, foto:Peter Gunnars, Gran Turismo, format 70 x 100 cm

700 kr

Utrop: 900 kr

Memorabilia Fotografier

FOTOGRAFIER, E Type, GT, foto på canvasduk, foto:Peter Gunnars, Gran Turismo, format 100 x 100 cm

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Memorabilia Broschyrer

BROSCHYRER, A4 Indigo 3000 Jösse Car, dubbelsidig format A4, svenska

Utrop: 350 kr

Memorabilia Broschyrer

BROSCHYRER, VW bubbla 1957 instruktioner: Kort vägledning, 28 sidor, format 10 x 15 cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Memorabilia Broschyrer

BROSCHYRER, Porsche 911 Tillbehör, Zubehör 24 sidor, alla modeller, format 10 x 21 cm Tillbehör från 1968, alla modeller E, T, S.

300 kr

Utrop: 350 kr

Memorabilia Broschyrer

BROSCHYRER, Alfa Romeo 1750 GT Veloce, 22 sid Supplement instruktionsbok, 9/70, format 15 x 21 cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Panerai

FERRARI, Engineered by Officine Panerai, Granturismo, Chronometer, "Tachymeter", Cal OP XII, Verk nr. , Serie nr. F A020/300, Ref nr. FER 00006, Boett nr. F 6663/BB 1218076, kronograf, herrur, 45 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, läderband, viklås i 18K guld, läderband, cert, maj 2007, box.

Utrop: 79 000 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Laureato, Rallye Monte-Carlo Historique 1984, Röhrl-Geistdörfer, 1st Overall Audi Quattro, Cal 33CO (GP3300), Ref nr. 80178.28.611.FK6A, Boett nr. 10/500, kronograf, herrur, 45,5 mm, titan/gummi, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisare, gummiband, viklås, tillverkad 2008, cert, april 2012, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 10/500).

Utrop: 43 000 kr

TAG HEUER, Monaco, Cal 17 (ETA 2894-2), Serie nr. VA5604, Ref nr. CW2113-0, herrur, 38 x 38 (46,5) mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, viklås, ca 2005.

13 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Memorabilia Konst

Full tank, oljemålning av Per Olofsson, motiv: Pontiac "Woody" Streamliner 1948, den ramade tavlan är från 1994, format 65 * 80 cm.

Utrop: 3 000 kr

Memorabilia Affischer

AFFISCHER, Grand Prix Anderstorp 1978, sista året för Sveriges GP i Formel 1 den 15-17 juni, original, format 50 x 70 cm

Utrop: 1 200 kr

Memorabilia Affischer

AFFISCHER, VM F1 Anderstorp 1977, Grand Prix den 17-19 juni, original, format 50 x 70 cm

Utrop: 1 300 kr

Memorabilia Övrigt

ÖVRIGT, Porsche paraply, 80-tal, originalvara, lite använd, tjusigt märkesemblem i handtaget

600 kr

Utrop: 400 kr

Memorabilia Övrigt

HARLEY DAVIDSON, bältspänne i vitmetall. troligen från 20-talet, originalspänne, stämpel Indiana

1 250 kr

Utrop: 1 400 kr

Memorabilia Konst

Konst, Ferrari, "Michele Alboreto", Monza Grand Prix, 1988, med ram. Alan Fearnley-tryck, upplaga 454/850, signerad av konstnär, Gerhard Berger och Michele Alboreto, format 55 x 70 cm

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr