Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 november 2012
HÄNGE, 18K guld, odlad pärla ca 5,0 mm, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, höjd 1,5 cm, vikt 1,5 g.
Accessoarer Tändare
ST DUPONT, tändare, förgylld metall kinalack i färger, ref nr 11BJF00.höjd 6 cm.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,22 ctv, ca W/VS, stift, vikt 2,4 g.
ARMRING/ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, filigran, bredd 2,4 cm, örhängenas längd 5 cm, stift ej silver, ej snurrebussar, vikt totalt 51,7 g.
RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,13 ct, ca W/VS, nagg på rondisten, 4 mindre åttkantslipade diamanter, Juvel-Guld, Göteborg 1965, stl 17,75+ mm, vikt 2,5 g.
RING, sterlingsilver, delvis förgylld, Hallberg, Köping 1971, stl 16,25 mm, vikt 13,2 g.