Parti guld 18K gravyr, skador 5,5g
Utrop: 1 900 kr
Hängen, 2st 18K "B" samt "J" 0,4g
Utrop: 150 kr
Ring 18K vitguld Ø17 med diamant ca0,02ct 1,8g
Utrop: 850 kr
Hänge 14K 2,1g
Utrop: 500 kr
Ring 18K Ø19½ med lila sten naggad/tydliga inneslutningar och vita stenar 4,6g
Utrop: 1 700 kr
Örhängen ett par 18K med diamanter 18xca0,02ct 5,3g
Utrop: 2 500 kr
Halskedja ca21K 60cm skadad länk 23,8g
Utrop: 8 900 kr
Parti guld 18K graverat med diamant ca0,01ct 5,8g
Armband Bismarck 18K 19,5cm 4,6g
Utrop: 1 600 kr
Ring 18K graverad, med sten 2,7g
Utrop: 900 kr
Örhängen ett par Hjärtan 18K med stenar 1,2g
Utrop: 450 kr
Halskedja Ankar 18K 47cm 28,9g
Utrop: 9 600 kr
Halskedja Kejsar 18K trasigt lås 24g
Utrop: 8 000 kr
Vristlänk ca21K 28,5cm med berlocker 8,7g
Utrop: 3 300 kr
Halskedja Singapore 21K 41,5cm 8g
Utrop: 2 900 kr
Ring 18K Ø18¼ med större rosa sten 4,3g
Ring 21K Ø19¼ 6,2g
Utrop: 2 300 kr
Ring 21K Ø20 14,2g
Utrop: 5 400 kr
Armring 21K caØ6,5 öppningsbar, skruvlås med emaljdetaljer, slitna 27,6g
Utrop: 10 400 kr
Armband Kejsarlänk 18K med diamanter 8xca0,01ct, skadad länk och trasigt lås ca20cm med säkerhetskedja 36,3g
Utrop: 12 000 kr
Tisdag 23 okt 2012