Avslutad | Pant – Tisdag 16 oktober 2012
Nylonsträngad gitarr Reno SCG-V093C spricka på lock och sarg, slitet mjukt fodral
Akustisk nylonsträngad gitarr Nippon No 10 serienummer RAL 126 med mjukt fodral, made in Japan
Ljusstakar, 1 Par Royal Copenhagen musselmalet med lejonmaskaroner, höjd ca 22,5cm märkta CXX AHX 1/15 undertill
Visa varaPantvaror Silver
Silverskål formgiven av Ingrid Råström handgjord 830 silver 310,4g höjd ca 8,5cm Ø ca 13,5cm repor i botten.
2 Pingviner i keramik, formgivna av Gunnar Nylund, Rörstrand. Högsta höjd med träplattor ca 27,5cm
Konstglas, flaska formgiven av Bengt Vallien, Kosta Boda modell Satelite höjd ca 28cm
Bägare / Vas i silver 22cm 726,8g, höjd 22cm märkt med stämplar CGR E9, tillverkad i Stockholm