Avslutad | Pant – Tisdag 2 oktober 2012
Herrur Citizen WR 50, stål, quartz (batteribyte), datum, smärre repor, mindre märke i glas
Herrur Tissot PR200, stål, quartz, datum safirglas, lysmassa missfärgad, Refnr P163/263
Herrur Certina 14K, quartz (batteribyte) datum, safirglas, läderarmband, graverad bakboett, Snr. EOL 159.9289.65,
Fickur 18K, manuell, dubbla boetter, går ej, defekt urtavla, graverad, Bruttovikt 33,6g
Herrur Rolex Oyster Perpetual Day Date, 18K, automat, presidentlänk 18K sliten, Refnr 18238, Snr. L636377 (ca.1989)
Serveringsbestick 1par Georg Jensen, design Arne Jacobsen, matterad yta rostfrittstål, 305mm, enstaka repor
Karaff Orrefors Ingeborg Lundin modell Silvia, glas, H.24cm, signerad IL, Orrefors I305831 i botten
Figurin Royal Dux Bohemia, porslin, föreställande Den trappre soldaten Svejk H.18cm