241 - 260 av 311
1...121314...16 Gå till
Just nu klubbas Allmänna online. Gå in här

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 augusti 2012

Klubbad för

Klocktillbehör Gucci

BOX, till Gucci damur, grön, 245 x 60 x 30 mm, ca 1995.

75 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Longines

BOX, till Longines damur, ca 1965.

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Swatch

SWATCHBOK, med kollektioner från 1983-1991, 272 sidor.

Utrop: 175 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Special, Musicall, Ref nr. SLZ103 PACK, 11 PM, herrur, 33 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, CD-skiva med Paulo Mendonca 1996, box. Limiterad och numrerad (xxx/14.999).

250 kr

Utrop: 275 kr

Klockor Olma

OLMA, Sport, Boett nr. 36580-3, herrur, 36 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1973.

75 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Fleurier

FLEURIER, Watch, herrur, 32,5 mm, Boett nr. 11049, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1965.

125 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA De Ville, Cal 620, Serie nr. 21754486, Ref nr. MD 511.343, Boett nr. 511.343, herrur, 28 x 31 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne, ca 1964.

950 kr

Utrop: 750 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 28,5 mm, Boett nr. 2465894, stål (staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1945.

Utrop: 750 kr

OMEGA, damur, 17,5 mm, Cal 484, Serie nr. 21054606, Ref nr. MD 511.166, Boett nr. 511.166, doublé (20 micron), manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1964.

750 kr

Utrop: 325 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4867249, Boett nr. 5681429, silver, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1916.

600 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

FÖRVARINGSETUI, Tärnan, med plats för 14 st fickur, svart, 364 x 235 x 25mm, skadad.

475 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega armbandsur, rödbrun, 255 x 68 x 30 mm, ca 1960.

600 kr

Utrop: 300 kr

MORMORSUR, 35 mm, Boett nr. 151782, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1910.

Utrop: 175 kr

MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 144645, förgyllt silver, cylindergång, skadad urtavla, emalj, motiv, pärlkrans (75 st.), brosch, ca 1890.

1 100 kr

Utrop: 650 kr

MORMORSUR, 28 mm, Boett nr. 324273, silver, cylindergång, skadad urtavla, emalj, ca 1880.

2 300 kr

Utrop: 700 kr

LONGINES, fickur, 51 mm, Cal 19,25, Serie nr. 2325152, Boett nr. 2325152, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, mönster, bucklor, ca 1909.

1 100 kr

Utrop: 450 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 5159998, Boett nr. 6766576, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv (Oxe), bucklor, ca 1920.

850 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 57 mm, Serie nr. 9276970, Boett nr. 8949, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv (hjort), ca 1900.

700 kr

Utrop: 650 kr

HAMPDEN WATCH CO. fickur, 59 mm, Serie nr. 887045, Boett nr. 2846993, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1894, kedja i gulmetall.

650 kr

Utrop: 600 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2313416, Ref nr. 9366, Boett nr. 3067472, silver, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1925.

425 kr

Utrop: 400 kr