Avslutad | Klockor – Lördag 4 augusti 2012
VIKING, fickur, 51,5 mm, savonett, Cal 527, Boett nr. 1587591, 14K guld (Boliden), ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1930, etui.
RECORD, fickur, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 635427, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.
ZENITH, fickur, 51,5 mm, savonett, Serie nr. 2366351, Boett nr. 233129, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.
ZENITH, fickur, 51,5 mm, savonett, Serie nr. 2534290, Boett nr. 254065, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, ca 1925.
LONGINES, fickur, 49,5 mm, Serie nr. 1549174, Boett nr. 1549174, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1905.
FICKUR, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 305143, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1932.
OMEGA, fickur, 49,5 mm, "Rödtolva", Boett nr. 4480967, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, gravyr, ca 1910.
OMEGA, fickur, 53,5 mm, savonett, Boett nr. 4471105, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1910.
ZENITH, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 2108655, Boett nr. 183746, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1920.
ZENITH, fickur, 51,5 mm, savonett, Serie nr. 2127965, Boett nr. 197211, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, ca 1920.
Klockor Movado
MOVADO, fickur, 55 mm, savonett, Boett nr. 837192, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1930.
OMEGA, fickur, 49 mm, "Rödtolva", Cal 19 LB, Serie nr. 6235331, Boett nr. 6488743, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1923.
Klockor Waltham
WALTHAM, fickur, 45 mm, savonett, Serie nr. 7503451, Boett nr. 4551256, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, monogram, bucklor, ca 1897.
ROLEX, Oyster Royal, Ref nr. 6144, Serie nr. 772921, Cal 710, Boett nr. 6144, herrur, 32 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1952, metallänk ej original.
Klockor Patek Philippe
PATEK, PHILIPPE & Co, Geneve, fickur, 46,5 mm, Serie nr. 189905, Boett nr. 285304, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, gravyr, monogram, bucklor, ca 1920.
TAG HEUER, Kirium, F1, Serie nr. QK5944, Ref nr. CL111A, herrur, 41 mm, analog/digital, multifunction, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. G-Z4, ca 1999, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 22270561, Ref nr. ST 166.002, Boett nr. 166.002, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.
must de CARTIER, Tank, Cal 66, Serie nr. 06335, Boett nr. 366001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, originalspänne, cert, juni 1986, box.
Visa varaKlockor Övriga klockor
GENEVE, herrur, 33 mm, 14K guld, quartz, plexiglas, datum, läderband, ca 1990.