201 - 220 av 276
1...101112...14 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Klockor – Lördag 4 augusti 2012

Klubbad för

must de CARTIER, Must 21, Serie nr. PL151636, Ref nr. 1330, damur, 31 mm, stål, quartz, mineralglas, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. UFDA, cert (ej ifyllt), ca 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 7 500 kr

must de CARTIER, VLC, Serie nr. 034592, Ref nr. 590004, damur, 24 mm, förgyllt silver (Vermeil), quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, cert (ej ifyllt), ca 1995, box, ytterkartong.

Utrop: 5 400 kr

Klockor Elgin

ELGIN NATL. WATCH Co. fickur, 54 mm, savonett, Serie nr. 2423929, Boett nr. 506642, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, motiv, bucklor, ca 1887.

7 000 kr

Utrop: 6 900 kr

FICKUR, 53 mm, Serie nr. 4523, Boett nr. 2141, silver, ankargång, dag, datum, månad, månfas, skadad urtavla, bucklor, ca 1910, läderpåse.

Utrop: 2 900 kr

MORMORSUR, 34,5 mm, Boett nr. 55608, 18K guld, cylindergång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, mönster, bucklor, ca 1890.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 400291, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1915.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

FICKUR, 76,5 mm, Boett nr. 94903, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv (riksvapen), bucklor, ca 1910.

950 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, "rödtolva", Serie nr. 5225087, Boett nr. 5604807, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, ca 1916.

3 600 kr

Utrop: 3 700 kr

FICKUR, 47,5 mm, Boett nr. 9617, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1830, nyckel.

5 700 kr

Utrop: 3 900 kr

MORMORSUR, 37 mm, Boett nr. 208264, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1910.

Utrop: 1 900 kr

J.C.B, mormorsur, 34 mm, Boett nr. 137976, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1915.

Utrop: 2 500 kr

FICKUR, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 676060, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, ca 1915, etui.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

STEWART, DAWSON & Co. Liverpool, fickur, 52 mm, savonett, Serie nr. 156280, Boett nr. 156280, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1870, nyckel.

Utrop: 1 100 kr

Klockor Burberry

BURBERRY, damur, 28 mm, Ref nr. BU 1359, Boett nr. 01581, bicolour, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2008.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown Commander, Cal 644 (ETA), Ref nr. 644.7482.40.64, Boett nr. 7482B, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, defekt, originallänk, viklås, Ref nr. 7.18.58/7482, cert, december 2003, box, ytterkartong.

Utrop: 2 500 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Tango, Serie nr. V505996, Ref nr. 5590, herrur, 37,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2006.

Utrop: 2 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 591, Serie nr. 17943493, Ref nr. KO 14704, Boett nr. 14704-61 S.C, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1961, metallänk ej original.

2 500 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Candino

CANDINO, Diver Professional (300m/1000ft), Cal ETA 2824-2, Ref nr. CDOWC4263/1, Boett nr. C4263, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, cert, februari 2012, box, ytterkartong.

3 000 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 17/23 mm, Serie nr. 11291993, Boett nr. 112, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk, Ref nr. 12 06 PM, ca 2008.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Hampton Milleis, Cal BM 11892A, Serie nr. 4654962, Ref nr. MOA, Boett nr. 65598, herrur, 30 x 37 x (46,5) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, Ref nr. PM MB, ca 2007.

Utrop: 8 900 kr