321 - 340 av 414
1...161718...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 juli 2012

Klubbad för

COLLIER, lila/gröna stenar, rosa glas, odlade sötvattenspärlor, rosa/grå/röd/grön färgade, längd 49 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER/ARMBAND/ÖRHÄNGEN, odlade sötvattenspärlor, barocka, ca 4,5 mm, silverhjärtan, längd 46-50/18-21, stiftörhängen.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, agat, odlade sötvattenspärlor, off round, bruna färgade ca 9 mm, silverlås, längd 47 cm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, rosa facetterat glas, odlade sötvattenspärlor, barocka ca 9,5 mm, silverlås, längd 46 cm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, ametist/citrin/färgstenar, odlade sötvattenspärlor, barocka, vit/brun färgade 9/7,5 mm, förgyllt silver, 2 lås, längd 98 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER/PÄRLARMBAND, odlade sötvattenspärlor, off round, blå färgade 6,5-7 mm, 2 silverlås, längd 89 cm/elastiskt armband.

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor,barocka, grå ca 7 mm, längd 70 cm.

Utrop: 250 kr

PÄRLARMBAND, odlade sötvattenspärlor ca 10 mm, förgyllt silverlås, längd 19,5 cm.

275 kr

Utrop: 250 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljanter ca 0,48 ct, ca TCr/P1, vikt 0,9 g, stift.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, malakitkulor, doserat, lås i silver, längd 66 cm.

Utrop: 700 kr

COLLIER, lapis lazuli, lås i silver, längd 45 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, lapis lazuli, lås i silver, längd 48 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

ARMRING, malakit, gulmetall.

425 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ovala 5,5-6 mm, 1 silverlås 1 lås gulmetall, längd 88 cm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, vit/blå, off round ca 6-8 mm, lapis lazuli, förgyllt silver, längd 46 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

SPORRONG, armband, förgylld mässing, emalj, Tre Kronor, längd 17,5 cm, vikt 31,8 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, silver markasiter, i form av liljekonvalj, 1900-talets första hälft, längd 7 cm vikt 11,0 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLARMBAND, odlade pärlor ca 6,3 mm, dubbelradigt, lås i silver, längd 18 cm.

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,20 ctv ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 2 400 kr

HJÄRTA/HÄNGE, 18K guld, 9 diamanter, bredd 9 mm, vikt 0,7 g.

Utrop: 475 kr