1421 - 1440 av 1 920
1...717273...96 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 5 juni 2012

Klubbad för

Skål, Porslin USSR höjd 9cm Ø19cm naggad spricka

Utrop: 75 kr

Tavla, Akvarell sign Therese Bergkvist 19x29cm

100 kr

Utrop: 75 kr

Likörglas, Kristallglas 6st höjd 8cm

250 kr

Utrop: 275 kr

250 kr

Utrop: 275 kr

Vas, Glasvas Kosta Boda design Ludvig Löfgren "Tattoo" Höjd 24cm Ø14cm

550 kr

Utrop: 700 kr

Penna, Kulspetspenna Cross förgylld 10K i ask

450 kr

Utrop: 350 kr

Fat, Keramikfat modell Karneval Stig Lindberg Gustavsberg liten nagg 15,5x15,5cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Skålar, Keramikskålar 2st Mari Simmulson Upsala Ekeby mindre skador 17x17cm

300 kr

Utrop: 200 kr

Skål, 1st skål Leaf 16x9cm något repig 1 Par Ljusstakar Bloom h5,5cm b8,5cm rostfritt stål design Helle Damkjaer Georg Jensen

300 kr

Utrop: 500 kr

Broscher, 4st broscher i oädel metall vikt 18g

100 kr

Utrop: 50 kr

Smycken, 3st broscher varav en med trasigt lås 1 Par Örhängen skruvlås oädel metall vikt 35,4g

50 kr

Utrop: 50 kr

Figuriner, 1 Par Porslinshundar Beswick h 24cm mindre krackeleringar

225 kr

Utrop: 300 kr

Glas, 4st Whiskeyglas Pippi Kosta design Walter R Hickman h8cm

200 kr

Utrop: 200 kr

Glas, 4st vattenglas Pippi Kosta design Walter R Hickman h 13cm

200 kr

Utrop: 200 kr

Glas, 4st Snapsglas Pippi Kosta design Walter R Hickman h 8,5cm två glas skadade

100 kr

Utrop: 100 kr

Ring, vitguld med diamanter 1xca0,28ct 8xca0,03ct 18K Ø16 förstorad 6,7g

Utrop: 5 200 kr

Parti guld, 23K graverat/defekt 20,1g

Utrop: 7 200 kr

Parti guld, med stenar 23K defekt/graverat 12,8g

Utrop: 4 400 kr

Brosch, med sten 18K defekt, vissa delar ej guld, 3,1g

475 kr

Utrop: 550 kr

Ljusstakar, ett par i silver H:15cm fylld botten något buckliga bruttovikt 459,1g

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr