Avslutad | Pant – Tisdag 29 maj 2012
Bestick, 6 Bordskedar 187mm 6 Bordgafflar 182mm 5 Bordsknivar 127mm med ballongskaft, stål blad, i silver minst 800/1000 modell Svensk, bruttovikt 740g
Skål, på fot höjd ca 15cm C.G Hallberg 1912, graverad, skador minst 800/1000 Silver 404g
Damur, Rolex Datejust midsize, automatisk, från 1985, stål, datum, diamantindex, refnr 68240 boettnummer 8663313, oysterlänk 17cm
Herrur, Rolex Submariner stål modell 14060M boettnummer Y975848, automat, safirglas, oysterlänk i stål 19cm, extralänk, certifikat 2004, med manual i box med ytterkartong, repa på horn
Damur, Cartier Tank 18K quartz modell 828004 boettnummer 0716 med slitet armband i etui, går ej
Herrur, Breitling Navitimer, quartz, digital, analog, modell 80360 boettnummer 14821 med läderarmband 24cm
Herrur, Axcent Chronograph modell X7100 quartz med datum i stål med stållänk 20cm,, nagg och repor på glas, går ej
Herrur, Tissot Le Lode automatic modell TKQ HA 11402/ L164/264 ,stål ,safirglas, datum, glasbaksida, tvåfärgad stållänk 19cm, med gravering på baksida
Damur, Gucci modell 6000.2.L boettnummer 0143115, quartz med slitet läderarmband, repor på glas
Pantvaror Elektronik
MacBook, bärbar dator MacBook 7,1 Intel Core 2 Duo, hårdisk 250GB 1,07 GHz serienummer 450508HXF5W med laddare, manual, orginalkartong