301 - 320 av 1 386
1...151617...70 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 29 maj 2012

Klubbad för

Mässing, 1 vattenkanna 1 skål med lock 1 burk med lock

75 kr

Utrop: 250 kr

Ytterkruka, Terra italien 155mm Ø155mm

225 kr

Utrop: 150 kr

Glas, 1 Skål Orrefors Hallon 80mm Ø193mm 1 skål pressglas med lock 225mm Ø150mm

325 kr

Utrop: 300 kr

Mässing, 1 Kanna 250mm 1 Bulkruka 140 mm Ø170mm1burk med lock 55mmØ205mm

50 kr

Utrop: 300 kr

Glas, 1 Vas 295mm 1 Karaff med propp 325mm 1 Karaff utan plopp 225mm 1 Flaska 125mm

175 kr

Utrop: 150 kr

Glas, 1 Fickplunta 145mm 1 Vas 135mm 1 Vas 160mm 1 Vas 190mm

175 kr

Utrop: 100 kr

Glas, 4 Karaffer 2 med plopp 125 till 155mm

100 kr

Utrop: 100 kr

Glas, 1 ljusstake 4-armad 250mm 1 Ostkupa olivslipad med fat 200mm Ø150 mm Ø225mm

850 kr

Utrop: 300 kr

Burkar, 6stycken Kryddburkar 125mm import

100 kr

Utrop: 100 kr

Burkar, 4 stycken Kryddburkar Villroy & Borch Gefle Gustafsberg med spricka150 till 190mm

125 kr

Utrop: 100 kr

Lampetter, 1 par ljuslampetter svenskt tenn 295mm

325 kr

Utrop: 100 kr

Glas, 1 skål Fuga Orreforsdesign Sven Palmqvist 110mm Ø190mm

200 kr

Utrop: 250 kr

Glas, Ishink med hänklar 160mm Ø150mm

75 kr

Utrop: 100 kr

Keramik, 1 Skål Orange liten nagg 1 Skål med blå insida 1 fat Gefle 1 Fat Arabia

25 kr

Utrop: 100 kr

Porslin, 1 lusstake liten nagg 180mm 1 Figurin 275mm signerad P.A.T. T.L.

175 kr

Utrop: 100 kr

Vas, 1 vas Gustavsberg 160mm 1920-1930-tal

325 kr

Utrop: 300 kr

Ägghöna, vitt glas 200x200mm

75 kr

Utrop: 150 kr

Metall, 2 kaffeburkar med lock 160mm 165mm 1 ytterkruka mässing 170mm Ø220mm

150 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Örhängen, ett par vitguld med 50 diamanter totalt 0,42ct 18K 4,7g

4 100 kr

Utrop: 3 200 kr

Pantvaror Övrigt

Ring, med diamanter 1x ca 0,50ct samt 3x ca 0,18ct Ø18 6,2g

Utrop: 9 800 kr