81 - 100 av 376
1...456...19 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 juni 1998

Klubbad för

2 SILVERFAT, svenska stämplar.

500 kr

Utrop: 600 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver 3 delar.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE camé 18K, med guldkedja 18K total guld vikt 16.9g svensk handgjord

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

BRILJANT, oinfattad, 1.17 ct ca Top Cape (L)/P 1.

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

GREENLAGARE, silver, Sima

675 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, 93 odl pärlor, doserade, L= 52 cm, silverlås med vita stenar

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld med 4 diamanter ca. 0.05 ct. samt odl pärla, stl 15 1/4 mm, vikt 3.0 g

600 kr

Utrop: 700 kr

RINGAR, 18K guld, 3 delar med syntetisk spinell, syntetisk safir, stl 16 1/2 , 17 1/2 mm

825 kr

Utrop: 700 kr

MATSKEDAR, silver, 6 delar, gravyr, finsk

400 kr

Utrop: 500 kr

MOCKASKEDAR, förgyllt silver samt emalj, 6 delar, finska, ask.

Utrop: 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld / guld med åttkantslipade diamanter, totalt ca 0.10 ct, gravyr ringstorlek 16 1/4 mm.

Utrop: 700 kr

KEDJA / HÄNGE, 18K guld med pärlor, L= 41 cm, från 1941, vikt 8.0 g

Utrop: 1 000 kr

BROSCH, ÖRHÄNGEN, 18K guld, brosch från 1957, vikt 5.0 g

575 kr

Utrop: 600 kr

RING, BROSCH, NÅL, 18K guld samt 10K guld, 3 delar, 2 diamanter, stl 17 mm, vikt 6.0 g

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, 66 odl pärlor, 7.50-7.90mm, 18K guld lås med smaragd och rosenstenar

Utrop: 8 000 kr

FAT, silver, GAB, gravyr på baksidan

Utrop: 500 kr

ARMBAND silver med opaler emalj och orientpärlor trol. Ungerskt ca 1930

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

SILVERARMBAND med gröna agater

Utrop: 300 kr

DIVERSE nysilver och medaljer

Utrop: 400 kr

RING, 23K guld samt 18K guld med scarabé, stl 17 1/4 mm, vikt 17.0 g

Utrop: 1 500 kr