281 - 300 av 403
1...141516...21 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 maj 2012

Klubbad för

Klockor Svalan

SVALAN, fickur, 50 mm, Boett nr. 10704, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1950.

250 kr

Utrop: 275 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Boett nr. 3983806, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1906.

600 kr

Utrop: 650 kr

TISSOT, PR 50, Boett nr. J172/272K, herrur, 34,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, defekt, ca 2000, metallänk ej original.

Utrop: 150 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Sapphire, Titanium, Serie nr. 973370, Boett nr. 2510-H21670, herrur, 38 mm, titan, quartz, safirglas, datum, defekt, originallänk, viklås, ca 1999.

50 kr

Utrop: 75 kr

SEIKO, Scuba Divers (200m), Serie nr. 200089, Boett nr. 7N85-0030, damur, 34,5 mm, stål, quartz, hardlexglas, datum, läderband, ca 1992.

400 kr

Utrop: 425 kr

SWISS ARMY, herrur, 36,5 mm, Serie nr. 13660, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 2000.

300 kr

Utrop: 325 kr

TISSOT, PRS 200 (200M/660FT), Boett nr. T362/462, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, defekt krona/hals, originallänk, OBS: ett ändfäste saknas, viklås, Ref nr. T462.110, ca 2002.

550 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 6252092, silver, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1918.

475 kr

Utrop: 375 kr

LONGINES, fickur, 51 mm, Serie nr. 1916381, Boett nr. 1916381, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1906.

650 kr

Utrop: 375 kr

ZENITH, "Import, J.F, Stenberg, Elfsbyn", fickur, 53,5 mm, Ref nr. 215, Boett nr. 392756, silver, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1910.

400 kr

Utrop: 425 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4609577, Boett nr. 5382033, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1914.

550 kr

Utrop: 550 kr

OMEGA, fickur, 53,5 mm, Serie nr. 4726126, Boett nr. 5743856, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1916.

850 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON, fickur, 54,5 mm, savonett, Cal Lancaster P.A. Serie nr. 531789, Boett nr. 3477298, doublé, ankargång, skadad urtavla, visare saknas, defekt, motiv, skadad boett, ca 1900.

150 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega herrur, röd, 140 x 58 x 27 mm, ca 1965.

325 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Jaeger-LeCoultre

ORIGINALSPÄNNE, till Jaeger- LeCoultre, stål, 14 mm, 1960-tal.

425 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Eterna

VISNINGSURVERK, Eterna-Matic, herrur, Cal 1249T, Serie nr. 3457685, automatiskt, "Det första självuppdragande uret med kullager", "Stötdämpande -Över 40 timmars gångreserv-Antimagnetisk", ca 1955.

850 kr

Utrop: 400 kr

SEIKO, Seikomatic, Diashock, Cal 603, Ref nr. J14064D MA, Boett nr. 1212871, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

375 kr

Utrop: 325 kr

Klockor Sector

SECTOR, Expander, EXP 202, 100 METERS (330 ft), Boett nr. 3253.2010.15, herrur, 38 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1996.

Utrop: 375 kr

Klocktillbehör Rolex

BOX, till Rolex armbandsur, grön, 128 x 100 x 50 mm, Ref nr. 64.00.01, ca 1990, ytterkartong.

800 kr

Utrop: 650 kr

Klocktillbehör Longines

BOX, till Longines herrur, röd, 122 x 94 x 58 mm, skadad, ca 1970.

125 kr

Utrop: 150 kr