Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 maj 2012
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex, Oyster Perpetual, damur, 19 mm, rosa/arab, passar till Ref nr. 67180.
OMEGA, fickur, 43 mm, Serie nr. 5711608, Boett nr. 5163991, doublé, ankargång, skadad urtavla, boetten tillverkad av Wadsworth, bucklor, ca 1919.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 8288613, Boett nr. 9086253, silver (Boliden), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ytterboett, ca 1935.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex OP Date damur, silver/index, skadad (7/10), passar till fyrsiffrig referens.
Klocktillbehör Övriga klockor
FJÄDERSORTIMENT Fjäderar till armbandsur och fickur, i trälåda , skickas inte
Klockor Bordsur
BAYARD, 8 Day, bordsur, 72 x 54 x 113 mm, förgylld mässing, ankargång, nyckeldragare, 8-dagarsgång, skadad urtavla, skadade glas, ca 1985.
Klockor Revue Thommen
REVUE, damur, 21,5 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1945, metallänk ej original.
Klockor Record
RECORD, herrur, 20 x 29 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1930.
LUCERNE, Digital, herrur, 35 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1970, metallänk ej original.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex OP Datejust herrur, rosa/index, "våg urtavla" med två arabiska siffror (6 + 9) med diamanter (32 st.).
OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 42563073, Ref nr. MD 196.0127, Boett nr. 196.0127, herrur, 35 x 34,5 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1979, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, Cosmic, Cal , Serie nr. , Ref nr. 166.036, Boett nr. 166.036, herrur, 35 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1969, metallänk ej original.
Klockor Calvin Klein
ck, Calvin Klein, kronograf, Ref nr. 22471, herrur, 41 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadadurtavla, defe, defekt sekundräknarvisare, originallänk, viklås, ca 2008, box.
Klockor Citizen
CITIZEN, Eco-Drive (WR 200), "Tachymeter", kronograf, herrur, 44 mm, Cal 2100, Boett nr. E210-T007058 HST, nr. 630154, nr. GN-4W-S, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, viklås, ca 2005.
LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 30 L, Serie nr. 11579495, Boett nr. 7176 1/1247, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1959.
OMEGA, fickur, 51 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4058166, Boett nr. 4795450, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1911.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 9248526, Boett nr. 10028492, stål (staybrite), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1943.
ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2053820, Ref nr. 2826, Boett nr. 2963186, silver, ankargång, skadad urtavla, timvisare + glas saknas, ca 1918.