221 - 240 av 403
1...111213...21 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 maj 2012

Klubbad för

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex, Oyster Perpetual, damur, 19 mm, rosa/arab, passar till Ref nr. 67180.

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 43 mm, Serie nr. 5711608, Boett nr. 5163991, doublé, ankargång, skadad urtavla, boetten tillverkad av Wadsworth, bucklor, ca 1919.

800 kr

Utrop: 650 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 8288613, Boett nr. 9086253, silver (Boliden), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ytterboett, ca 1935.

475 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex OP Date damur, silver/index, skadad (7/10), passar till fyrsiffrig referens.

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

FJÄDERSORTIMENT Fjäderar till armbandsur och fickur, i trälåda , skickas inte

325 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Bordsur

BAYARD, 8 Day, bordsur, 72 x 54 x 113 mm, förgylld mässing, ankargång, nyckeldragare, 8-dagarsgång, skadad urtavla, skadade glas, ca 1985.

Utrop: 850 kr

Klocktillbehör Rolex

KATALOG, Rolex Oyster, 190 x 205 mm, svenska, 1991.

45 kr

Utrop: 50 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE, damur, 21,5 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1945, metallänk ej original.

Utrop: 125 kr

Klockor Record

RECORD, herrur, 20 x 29 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1930.

275 kr

Utrop: 225 kr

LUCERNE, Digital, herrur, 35 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1970, metallänk ej original.

Utrop: 225 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex OP Datejust herrur, rosa/index, "våg urtavla" med två arabiska siffror (6 + 9) med diamanter (32 st.).

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 42563073, Ref nr. MD 196.0127, Boett nr. 196.0127, herrur, 35 x 34,5 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1979, metallänk ej original.

750 kr

Utrop: 800 kr

OMEGA, Seamaster, Cosmic, Cal , Serie nr. , Ref nr. 166.036, Boett nr. 166.036, herrur, 35 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1969, metallänk ej original.

1 600 kr

Utrop: 950 kr

Klockor Calvin Klein

ck, Calvin Klein, kronograf, Ref nr. 22471, herrur, 41 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, skadadurtavla, defe, defekt sekundräknarvisare, originallänk, viklås, ca 2008, box.

175 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Eco-Drive (WR 200), "Tachymeter", kronograf, herrur, 44 mm, Cal 2100, Boett nr. E210-T007058 HST, nr. 630154, nr. GN-4W-S, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, viklås, ca 2005.

375 kr

Utrop: 75 kr

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 30 L, Serie nr. 11579495, Boett nr. 7176 1/1247, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1959.

850 kr

Utrop: 900 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, "Rödtolva", Serie nr. 4058166, Boett nr. 4795450, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1911.

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 9248526, Boett nr. 10028492, stål (staybrite), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1943.

Utrop: 400 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2053820, Ref nr. 2826, Boett nr. 2963186, silver, ankargång, skadad urtavla, timvisare + glas saknas, ca 1918.

850 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, "A.W. Sjöbeck & Co. Örebro", fickur, 51,5 mm, Boett nr. 1298062, silver, ankargång, skadad urtavla, glas saknas, skadad boett, ca 1896.

Utrop: 550 kr