Avslutad | Fashionabla – Torsdag 10 maj 2012
Accessoarer Scarves
SCARFS, HERMÈS, L´Instruction du Roy, 100 % silkes jacquard, Jacquard: häst med ryttare detta är den enda Hermès desing med detta mönster,90x90 cm, marin, grön, rost, guld, ljusblå.Denna sjal är en hyllning till Antoine de Pluvinel som var författare till en av Frankrikes första instruktions böcker i ridning. Han var också befälhavare och handledare åt Ludvig VIII.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Napoleon, Philippe Ledoux, 100 % jacquard siden, Jacquard: Bin som är ett Napoleon signum, 90x90 cm, ljusblå bård, vit, gul, brun.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Daimyo Princes du Soleil Levant, 90x90 cm, 100 % silkes jacquard, Jacquard: Ginko löv som kommer från ett Japanskt träd och som är en symbol för Tokyo. Detta är den enda Hermès design med detta Jacquard mönster. Brun senapsgul, guld, grön, rost.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, LOUIS VUITTON, mörkgrön taiga läder, 11x9 cm, sedel, 4 st kontokorts fack, fodret i sedelficks facket är slitet.
Accessoarer Nyckelringar
NYCKELHÅLLARE, LOUIS VUITTON, brunt taiga läder, 10x7 cm, 6 st nyckelhållare, visst slitage.
Accessoarer Bälten
SKÄRP, LOUIS VUITTON, monogram canvas. gulmetall spänne (något repigt), bredd 3 cm, längd 75-85 cm
Accessoarer Scarves
SCARF, LOUIS VUITTON, 100 % siden, bredd 6,5 cm, längd 118 cm, vit, multicolour.
Kläder Skor
SKOR, LOUIS VUITTON, svart, vit tyg (monogram) svarta lack detaljer, klack 7 cm, stl 36. Något fläckiga på tyget.
ARMBAND, LOUIS VUITTON, multicolour monogram canvas, bredd 2,5 cm, längd S (cirka 17 cm)
VÄSKA, CHANEL, svart caviar läder med gulmetall detaljer, 40x28x9 cm, 1990-tal, cert. 0857855, dustbag.