Avslutad | Klockor – Lördag 31 mars 2012
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Geneve, Nabucco, "Base 1000", Cal ETA 7753, Ref nr. 7900-SR-05207, Boett nr. V960854, kronograf, splittsekund, herrur, 46 mm, stål/rosa guld/titan/kolfiber, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert (ej komplett), ca mars 2009, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 232/500). Manchettknappar + penna.
JAEGER-LE COULTRE, Memovox, Cal 911, Serie nr. 2022208, Ref nr. 11013, Boett nr. 1231138, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla (6/10), alarm, läderband, ca 1969.
Visa varaKlockor IWC
IWC, "Hofuhrmacher, Rabovsky Dresden", fickur, 50 mm, Cal 52, Serie nr. 464103, Boett nr. 498265, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1910.
ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, SWISS-T<25), Chronometer, Ref nr. 16803, Serie nr. 9720570, Cal 3035, Verk nr. 1770921, Boett nr. 16800, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, skadad vridring, Fliplocklänk (skadad), viklås, Ref nr. 93153.18-K10/493, ca 1986.
ROLEX, Orchid, Caméléon, Precision, Ref nr. 9546, Serie nr. 598294, Cal 282, Boett nr. 8789, damur, 16 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1979.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 3807841, Cal 1225, Boett nr. 6694, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1974.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 3257438, Cal 1225, Boett nr. 6694, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1972.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, Serie nr. 3872253, Cal 1225, Boett nr. 6694, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1975.
ROLEX, Oyster, Precision, Ref nr. 6426, Serie nr. 2011462, Cal 1225, Verk nr. 6083, Boett nr. 6426, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, tillverkad första kvartalet 1969.
OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 41204944, Ref nr. BA 132.9051, Boett nr. 1181/1329051, herrur, 33 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, gravyr, läderband, ca 1978.
Klockor Epoch
EPOCH, Stockholm, Lady Chronograph Diamond, Ref nr. EP2606, Boett nr. 00020, kronograf, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (7 st. 8/8, TW/VVS, ca 0,10 ctv), originallänk, viklås, cert (ej ifyllt), ca 2006, box, ytterkartong.
Klockor Gucci
GUCCI, damur, 23,5 x 21,5 mm, Serie nr. 0134112, Ref nr. 3600 L, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2002, box (ej komplett).
OMEGA, De Ville, Cal 730, Serie nr. 25484866, Ref nr. BC 511.266, Boett nr. 511266, damur, 11 x 19,5 (27) mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1967, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. R299222, Cal 2135, Verk nr. 0718459, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-K12/468 B, servad juni 2011, cert, december 1988, box, ytterkartong.
BURBERRY, Heritage, damur, 18 x 26 (40) mm, Ref nr. BU1015, Boett nr. 03516, stål, quartz, safirglas, läderband, viklås, cert, ca 2010.
JAEGER LE-COULTRE, herrur, 33 mm, Cal P480/C, Serie nr. 615532, Boett nr. 580256, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1948.
JAEGER-LE COULTRE, Master Control, Power Reserve, Cal 928/2, Verk nr. 3236301, Serie nr. 3614, Ref nr. Q1488404, Boett nr. 140.8.93.S, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservindikator, skadad urtavla, glasbaksida, läderband, cert, april 2004, box, ytterkartong.
ZENITH, herrur, 35 mm, Cal 120, Serie nr. 5096567, Boett nr. 820577, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1959.
IWC, mormorsur, 31 mm, Serie nr. 720195, Boett nr. 755535, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, ca 1891, kedja i gulmetall.