Avslutad | Klockor – Lördag 31 mars 2012
ROLEX, Genève, Cellini, Cal 1600, Serie nr. 2270290, Ref nr. 3901, Boett nr. 3801/136, damur, 26 x 23 mm, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1970, box.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, damur, 20,5 x 21,5 (28) mm, Ref nr. 5766/2-P-00300, Boett nr. K000803, doublé, quartz, safirglas, skadad boett, läderband, originalspänne, cert, januari 2006, box, ytterkartong.
Klockor Eterna
ETERNA, herrur, 33 mm, Boett nr. 158.2141.68, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1995, box, ytterkartong.
TAG HEUER, Grand Carrera, Chronometer, "Tachymetre", Cal 17 RS (ETA 2894-2), Serie nr. 1663975, Ref nr. CAV511B.BA0902, Boett nr. CAV511B, kronograf, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA032-Y-F3/3125 Y, cert, juli 2008, box, ytterkartong.
JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor Extreme World Chronograph, Cal 752, Serie nr. 0789, Boett nr. 150.8.22, kronograf, herrur, 46,3 mm, stål/titan, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, 2 tidszoner, gångreservindikator, originallänk, viklås, Ref nr. 150-22 HD DM, gummiband, originalspänne, cert, februari 2006, box, ytterkartong.
MORA, mormorsur, 33,5 mm, Serie nr. 4592880, Boett nr. 5175334, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram bucklor, ca 1913.
CARTIER, Louis Cartier, Cal 81, Boett nr. 810044533, damur, 24,5 mm, 18K flerfärgat guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerat läderband, originalspänne i doublé, cert, januari 1993.
Klockor Breguet
BREGUET, herrur, 34,5 mm, Cal 818/4, Verk nr. 10231, Serie nr. 4882, Ref nr. 3910, Boett nr. 4882 G, 18K guld, manuell, safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 1996, box, ytterkartong.
IWC, Schaffhausen, Aquatimer, "Tribute To Calypso", Cal 79320, Serie nr. 3235966, Ref nr. 3782-03, Boett nr. 3485729, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, vridbar innerring, integrerat gummiband, originalspänne i stål, cert, november 2010, box. Denna klocka är limiterad och numrerad, Nr. 2480/2500.
TISSOT, T-Race, Moto GP, "Limited Edition", "Tachymetre", Ref nr. T90.4.696.81, kronograf, herrur, 39,6 mm, stål, quartz, safirglas, datum, kolfiberurtavla, integrerat gummiband, viklås, ca 2004. Limiterad och numrerad (nr. 3202/4002).
Klockor Boss
BOSS, herrur, 35 x 43 mm, Ref nr. HB.122.1.14.2282-0.000.000 (Sample), stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, gångreservindikator, läderband, originalspänne, ca 2010, box.
CERTINA, DS Pilot, Cal ETA 2824-2, Ref nr. 633.7158.42, Boett nr. RKR-BB-11433, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, ef nr. 61283, cert, mars 2005, box.
LONGINES, Grande Vitesse, Cal 667.2 (ETA 7750), Serie nr. 34733737, Ref nr. L3.636.4, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600123748, ca 2008.
SEIKO, Velatura Kinetic, Direct Drive, Cal 5D44, Ref nr. 5D44-OAAO, Boett nr. 840083, herrur, 44 mm, stål, quartz, safirglas, dag, datum, gångreservindikator, originallänk, viklås, Ref nr. 35MO.B.C, ca 2008.
OMEGA, Seamaster, Cal 501, Serie nr. 16302454, Ref nr. OT 2866, Boett nr. 333734/2866 S.C, herrur, 33,5 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1958.
OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 1430, Ref nr. BA 196.0295, Boett nr. 1960295, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne (doublé), ca 1986, box.
Klockor Citizen
CITIZEN, Promaster WR 100, Ref nr. 0580-H21726K, Boett nr. 930019, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, alarm, originallänk, i stål/plast, viklås, ca 1997, box.
Klockor Blancpain
BLANCPAIN, Villeret, Cal 9513, Serie nr. 353, Ref nr. 0095-3318-55, herrur, 34 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, april 1991, box, ytterkartong.
TIMEFACTORS, Speedbird, PRS-1, Cal ETA 2836-2, Serie nr. 152, herrur, 37,5 mm, stål, automatisk, safirglas, NATO-band, ca 2001, box. Limiterad och numrerad (Nr. 152/300).