1481 - 1500 av 1 910
1...747576...96 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 mars 2012

Klubbad för

Kopparstick, "Svenska segrar 1600-tal" med glas och ram 29x 37cm

325 kr

Utrop: 500 kr

Kopparstick, "Svenska segrar 1600-tal" med glas och ram 29x37cm

600 kr

Utrop: 500 kr

275 kr

Utrop: 500 kr

275 kr

Utrop: 500 kr

Oljemålning, på pannå Hans Erik Eriksson 1921-1997 90x120cm Skogsmotiv

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Tavla, olja på duk Einar Kohlmann 1888-1968 33x43cm Skogsmotiv

500 kr

Utrop: 700 kr

Tavla, olja på duk Einar Kohlman 1888-1968 40x64cm Fågelmotiv duk lös i ram

1 600 kr

Utrop: 700 kr

Assietter, 12st två naggade Ø21cm Uppläggningsfat Ø33cm porslin Rörstrand

275 kr

Utrop: 500 kr

Fällkniv, William Henry B09 Crystal Cove i ask med DVD-skiva

3 000 kr

Utrop: 500 kr

Fällkniv, William Henry B09 PD Nautilus i ask med DVD-skiva

2 900 kr

Utrop: 500 kr

Lampa, Tom Dixon H14cm

700 kr

Utrop: 300 kr

Lampa, Tom Dixon H14cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Målning, olja Vy över Riddarholmen Bertil Widbrandt 50x61cm

1 000 kr

Utrop: 300 kr

Litografi, Sven Erixon nr24/50 35x49cm

175 kr

Utrop: 400 kr

Glasskål, Orrefors Corona Lars Hellsten H11cm Ø18cm slitage i botten

150 kr

Utrop: 100 kr

Glasskål, Kosta Boda Kjell Engman fågelmotiv H16cm Ø16cm

175 kr

Utrop: 300 kr

Kaffekanna, mässing med underlägg H32cm handtag löst spricka i underlägg

25 kr

Utrop: 100 kr

Samovar, 3 delar Mässing Skultuna H24cm inkl handtag lock ej öppningsbart

475 kr

Utrop: 100 kr

Glasvas, Alvar Aalto Savoy iittala liten nagg Hca 15,5cm

Ljusstakar, ett par svensktstämplat tenn en skadad i fog H15cm

50 kr

Utrop: 100 kr