141 - 160 av 503
1...789...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 mars 2012

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterling silver, ametister, längd ca 2,9 cm, vikt 9,2 g.

Utrop: 600 kr

COLLIER, aventurin, karneol, turkoser, odlade sötvattenspärlor (vit/lila) ca 8 mm, längd ca 70 cm.

Utrop: 250 kr

Dosor-Etuier Övrigt

ASK, benarbete, skepp på locket, B=6,4xD=3,1xH=1,8 cm, vikt 37,7 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, citrin (limefärgad), rökkvarts, längd 4,3 cm, vikt 15,7 g.

Utrop: 575 kr

ARMBAND, sterling silver, labradorit, längd 19,5 cm, vikt 58,1 g.

800 kr

Utrop: 950 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, abalone, pyrit, längd 5 cm, vikt 11,6 g.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER/ARMBAND odl barocka sötvattenspärlor, gröna, aprikosa dubbelpärlor, ca 7 mm, silverlås, längd 45/17,5 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, odlade barocka sötvattenspärlor, ca 8 mm, ametister, förgylld länk, längd 80 cm + 14 cm, 32,3 g.

250 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, sterling silver, pyrit, onyx, mått ca 5,5x2,9 cm, vikt 7,2 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1,05 ct, 7,09 X 5,12 X 3,06 mm.

550 kr

Utrop: 600 kr

SKULPTUR, snidad groda, höjd ca 3,7 cm, vikt 88,7 g.

275 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, odlade barocka sötvattenspärlor, grå/svarta/blå, 4-7 mm, bergkristall, blå stenar, metallås, 5 rad, längd 44 cm.

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sterling silver, ametist , labradorit, rökkvarts, prasiolit, 2 skadade, längd 16-19,5 cm, vikt 45,8 g.

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, sterling silver, citriner, längd 19,5-21, vikt 47,3 g.

Utrop: 1 300 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, ametist, nagg, markasiter, 1 saknas, längd 74 cm, sliten springring, vikt 21,7 g.

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld, ovalslipad ametist, nagg och slitna fasettkanter, stl 17,75 mm, vikt 5,5 g, Gustav Dahlberg, Stockholm 1930.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

COLLIER, silver, ringar, längd 78 cm, ARMBAND, silver, hjärtberlock, längd 20 cm, ÖRHÄNGEN, clips, turkoser, ÖRHÄNGEN, diameter 4,5 cm, vikt 36 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, silver, blommor, längd 44 cm, RING, silver/gulddoublé, stl 18 mm, bredd 7 mm, gravyr, ÖRHÄNGEN, silver, blommor, stift, ÖRHÄNGEN, silver, blå topaser, stift, vikt 19,7 g,

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, silverlås med blomstermotiv, längd 46 cm, KEDJA/HÄNGE(BROSCH)/silver, kedjans längd 42 cm, vikt 8,3 g, ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, odlade färgade pärlor, en vit sten, en saknas, stift.

Utrop: 550 kr

HÄNGE, sterlingsilver, mått 2,5 x 4,5 cm, vikt 5,3 g.

200 kr

Utrop: 175 kr