481 - 500 av 503
1...242526 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 mars 2012

Klubbad för

HÄNGE/MEDALJONG, 14K guld, svart emalj, orientalisk pärla, 3,5x2,5 cm, vikt 14,9 g, skador.

Utrop: 1 400 kr

RING, 14K guld, safir, gammalslipade diamanter ca 0,10 ctv, TCa-Ca/SI stl15,5 mm, vikt 1,9 g.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 14K guld, ametist ca 30,20 ct, vikt 10, 8 g.

1 300 kr

Utrop: 950 kr

RING, låghaltigt guld, emalj, rosensten ca 0,15 ct, stl 16,75 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 600 kr

MEZUZA, sterlingsilver, pergament, 10x2,5 cm, vikt 24,0 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

Silver Fat

SAMLARTALLRIK, silver, Carl von Linné, 22/1500, 20 cm i diameter, vikt 229,5 g.

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K vitguld, 5 åttkantslipade diamanter, ca 0,04 ctv, stl 16 mm, vikt 3,1 g, Eskilstuna 1977.

Utrop: 1 300 kr

RING, silver, agat, stl 16 mm, vikt 4,5 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, silver, malakiter, längd 40 cm, vikt 55,5 g.

700 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER/RING/4 ÖRHÄNGEN, silver/förgyllt silver, lapis lazuli, längd 42 cm, stl 17,5 mm, stift, vikt 25,2 g.

475 kr

Utrop: 350 kr

DRÄKTBROSCH, silver/förgyllt silver (nål saknas), BROSCH, silver, diameter 4 cm, BROSCH, silver, bärnsten, design BIRGER HAGLUND, vikt 24,9 g.

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 safirer, 4 diamanter ca 0,02 ctv, krokar, vikt 2,1 g.

Utrop: 800 kr

DRÄKTBROSCH, silver, vikt 15,8 g, Helsinborg 1979.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, längd 46 cm, ca 4,2-8,2 mm, silverlås med markariter.

200 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, silver, vikt 5,2 g, John L Danmark. clips.

275 kr

Utrop: 225 kr

SAMEBESTICK, silver, förgyllt blad, tårtspade, graverad dekor, längd 22 cm, vikt 55,2 g, Haparanda 1955, en ring saknas.

Utrop: 600 kr

6 SAMEBESTICK, silver, förgyllt blad, kaffeskedar, graverad dekor, Haparanda 1954, etui, en ring saknas.

Utrop: 600 kr

SILVERSMYCKEN, 5 broscher, 1 par örhängen 1 halsband vikt 43,0 g

650 kr

Utrop: 600 kr

3 ARMBAND, färgade sötvatten, ett armband Yvone Christa.

Utrop: 425 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, brilj ca 0,25 ct, TW/VVS, storlek 17 mm, vikt 2,0 g, en klo trasig.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr