321 - 340 av 367
1...16171819 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 mars 2012

Klubbad för

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Leap Second, Cal C0895 (ETA), Serie nr. 2230847, Ref nr. 895.931.06/0371 AN92, Boett nr. CAF/A 8070, herrur, 48 mm, titan/gummi, automatisk, safirglas, splitsekund, gummiband, originalspänne, cert, januari 2012, ytterkartong. Limiterad och numrerad (A 392/750).

Utrop: 79 000 kr

Klockor Alpina

ALPINA, Union Horlogère, 33 mm, Boett nr. 140072, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1900, fickurskedja i gulmetall.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller (4000ft=1220m), Chronometer, Ref nr. 16600 T, Serie nr. Z989502, Cal 3135, Verk nr. 3 1583422, Boett nr. 2220, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93160A-EO6, cert, september 2007, box.

38 000 kr

Utrop: 39 000 kr

AUGUSTE REYMONDE, Boogie, herrur, 35 mm, Cal Unitas 6425, Boett nr. 611.100-LIT, stål, manuell, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, december 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (816/999).

2 600 kr

Utrop: 1 900 kr

TAG HEUER, Grand Carrera, Chronometer, "Tachymetre", Cal 17 RS (ETA 2894-2), Serie nr. 1663975, Ref nr. CAV511B.BA0902, Boett nr. CAV511B, kronograf, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA032-Y-F3/3125 Y, cert, juli 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 24 000 kr

MORMORSUR, 35 mm, Boett nr. 157646, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, ca 1900

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Masterpiece Collection, Réveil Globe, Cal ML 06 (AS 5008), Serie nr. AI35938, Ref nr. MP 6388-SS001-330, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, alarm, tre st. tidzoner, glasbaksida, läderband, viklås, ca 2004, box.

Utrop: 12 500 kr

IWC, Schaffhausen, Big Ingenieur, Cal 51113, Serie nr. 3072155, Ref nr. IW500505, Boett nr. 3320747, herrur, 45,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 7-dagarsverk, gångreservindikator, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, cert, november 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 54 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 69623, Serie nr. U586700, Cal 2135, Verk nr. 3767743, Boett nr. 2270, damur, 29 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78733-U3/706, cert, augusti 1998, box.

Utrop: 26 500 kr

TAG HEUER, Grand Carrera, Chronometer, "Tachymetre", Cal 17 RS (ETA 2894-2), Serie nr. 1698959, Ref nr. CAV511B.BA0902, kronograf, herrur, 43,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. FAA032-Y-Z4/3125 Y, cert, maj 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 24 000 kr

OMEGA, Genève, Cal 620, Serie nr. 33907613, Ref nr. BA 511.0122, Boett nr. 511.122, damur, 19 mm, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad originallänk, längd 176-180 mm, totalvikt 36,8 gram, ca 1971.

Utrop: 8 600 kr

TISSOT, Saphir, Cal 2401, Serie nr. 17082718, Ref nr. 036.13821, Boett nr. 12571, damur, 20 mm, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, formverk, briljantkrans (28 st. ca TW/VS, ca 0,70 ctv), integrerad originallänk, längd 175-180 mm, totalvikt 37,3 gram, cert, maj 1975.

Utrop: 11 000 kr

JEAN D´EVE, damur, 28 mm, Ref nr. 35 24 53, doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, månad, månfas, defekt, integrerad länk, längd 180-185 mm, cert, juni 1988.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Fortis

FORTIS, herrur, 40 mm, Cal 2824-2, Ref nr. 595.10.46.1, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 595.1/F1, ca 2008.

3 900 kr

Utrop: 3 300 kr

SCHROEDER, herrur, 39,5 mm, Cal ETA, Ref nr. 6292.2824.BV.S, stål, automatisk, safirglas, skeletterad urtavla, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, juli 2005, box, ytterkartong.

Utrop: 2 600 kr

OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 562, Serie nr. 22266907, Ref nr. CD 166.0020, Boett nr. 166.020, herrur, 34,4 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1965, metallänk ej original.

2 300 kr

Utrop: 1 400 kr

FICKUR, 47,5 mm, Boett nr. 1515, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900, kedja i gulmetall, längd 240 mm

Utrop: 2 600 kr

MORMORSUR, 37 mm, Boett nr. 264998, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900, kedja i gulmetall.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

OMEGA, Constellation, Quadra, Cal 1376, Serie nr. 57066391, PIC nr. 1528.46.00, Ref nr. ST 895.1230, Boett nr. 895.1230, damur, 19,5 mm, stål, quartz, safirglas, diamanturtavla (4 st. 8/8), briljantkrans (38 st. TW/VVS, ca 0,30 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6554/866, ca 2004.

Utrop: 11 800 kr

OMEGA, Trésor, Cal 266, Serie nr. 13281317, Ref nr. OJ 2684, Boett nr. 11188677, herrur, 36 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.

4 600 kr

Utrop: 3 900 kr