341 - 360 av 406
1...171819...21 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 februari 2012

Klubbad för

SEIKO, Velatura Kinetic, Direct Drive, Cal 5D44, Ref nr. 5D44-OAAO, Boett nr. 840083, herrur, 44 mm, stål, quartz, safirglas, dag, datum, gångreservindikator, originallänk, viklås, Ref nr. 35MO.B.C, ca 2008.

Utrop: 2 900 kr

LONGINES, Grande Vitesse, Cal 667.2 (ETA 7750), Serie nr. 34733737, Ref nr. L3.636.4, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600123748, ca 2008.

Utrop: 9 900 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Promaster WR 100, Ref nr. 0580-H21726K, Boett nr. 930019, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, alarm, originallänk, i stål/plast, viklås, ca 1997, box.

Utrop: 1 400 kr

CERTINA, DS First (200m/660ft), "Tachymeter", Ref nr. 541.7184.42.51, Boett nr. QKN-HA-13539 S, kronograf, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 60193-RKN, ca 2008.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

TISSOT, T-Race, Moto GP, "Limited Edition", "Tachymetre", Ref nr. T90.4.696.81, kronograf, herrur, 39,6 mm, stål, quartz, safirglas, datum, kolfiberurtavla, integrerat gummiband, viklås, ca 2004. Limiterad och numrerad (nr. 3202/4002).

Utrop: 2 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16014, Serie nr. 7181699, Cal 3035, Verk nr. 0722793, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, Jubileelänk, Ref nr. 62510H-V4/555 B, ca 1982.

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, s.k. "Pie pan", Cal 561, Serie nr. 19077889, Ref nr. KO 14902, Boett nr. 14902 62 SC, herrur, 34 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, buckla, läderband, chronometercertifikat, ca 1962.

4 600 kr

Utrop: 4 200 kr

CARTIER, Panthère, Cal 66, Boett nr. 86691113528, damur, 21,5 x 21,5 (29,5) mm, 18K guld, quartz, safirglas, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1987.

Utrop: 33 000 kr

RECORD, fickur, 52,5 mm, savonett, Boett nr. 692945, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, läderpåse, ca 1928, etui.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

CERTINA, DS Podium (100m/330ft), "Robin Rudholm Racing Edition", "Tachymeter", Ref nr. 536.7129.42.68, Boett nr. QKQ-BC-10006, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 60203-QKQ-S, läderband, viklås, cert, mars 2005, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 6/390).

Utrop: 2 500 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor Marina 1950 3 Days, Cal P. 9000, Verk nr. 016983, Serie nr. L0991/1000, Ref nr. PAM 00328, Boett nr. OP 6816/BB 1407974, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. PRPH, cert, januari 2011, box, ytterkartong.

35 000 kr

Utrop: 37 000 kr

Klockor Corum

CORUM, Romvlvs, Cal 820, Serie nr. 353032, Ref nr. 64.101.56, Boett nr. 512436, herrur, 30 x 30 18K guld, quartz, safirglas, cert, september 2002, box, ytterkartong.

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. 8438270, Cal 3035, Verk nr. 1208822, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-MA5/555 B, ca 1984.

22 500 kr

Utrop: 15 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 7282335, Cal 2030, Verk nr. 972041, Boett nr. 6900, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk (skadat), viklås, Ref nr. 62510D-G1/568, cert (ej komplett), ca 1982, box (skadad, ej komplett).

Utrop: 9 900 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Boett nr. 3832648, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1905.

3 800 kr

Utrop: 3 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 34 mm, Cal 135, Boett nr. 652 7229, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, buckla, läderband, ca 1965.

Utrop: 3 500 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Tango, Ref nr. 4899, Ref nr. V011769, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, stort datum, originallänk, viklås, Ref nr. G2.09, ca 2009, box, ytterkartong.

Utrop: 5 900 kr

OMEGA, herrur, 22,5 x 31 mm, Cal 620, Serie nr. 34391151, Ref nr. BA 111.078, Boett nr. 111.078, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1972.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

Klockor Roamer

ROAMER, Searock, Cal ETA 7750, Boett nr. 201.775, herrur, 39 mm, kronograf, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1998, box, ytterkartong.

Utrop: 4 500 kr

Klockor Chopard

L-U. CHOPARD, Genève, damur, 16,5 x 16,5 mm, Cal 66 (Fleurier), Boett nr. 56447, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, diamantkrans (24 st. 8/8, TW/VVS, ca 0,48 ctv), integrerad originallänk, längd 168-173 mm, totalvikt 44,1 gram, ca 1975, etui (Rob. Engström, Stockholm).

Utrop: 12 000 kr