Avslutad | Klockor – Lördag 4 februari 2012
Klockor Gucci
GUCCI, "G", Ref nr. 100 M / YA100306, Boett nr. 10368410, herrur, 38 x 27,5 (29) mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. C 0412, cert, augusti 2009, box.
Klockor Gucci
GUCCI, Guccio, Ref nr. 111 M / YA111303, Boett nr. 11116636, herrur, 28,5-29,5 x 29 (42,5) mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, augusti 2009, box.
Klockor Gucci
GUCCI, Bamboo, Ref nr. YA068543, Boett nr. 11111241, damur, 16 x 22 (35) mm, doublé, quartz, safirglas, integrerad originallänk, Ref nr. 3234, cert, sept 2009, box.
LONGINES, Oposition, Serie nr. 29300704, Ref nr. L3.505.47.86, damur, 29 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 07 27656/EI, cert, september 2000, box, ytterkartong.
Klockor Movado
MOVADO, fickur, 50 mm, savonett, Boett nr. 0681496, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1935.
OMEGA, damur, 15,5 mm, Cal 580, Serie nr. 18429722, Boett nr. 536217/12973, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, briljanter på boetten (4 st. varav en skadad, TW/VVS, ca 0,13 ctv), integrerat läderband, ca 1961, box.
OMEGA, mormorsur, 33 mm, Boett nr. 5589660, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1905.
BREITLING, Antares World, Cal 32 (ETA 2893-2), Serie nr. 0150, Ref nr. B32047, herrur, 32 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, UTC, Serie nr. 1652, Ref nr. B61072, bicolour, quartz, safirglas (nagg), skadad urtavla, Rouleauxlänk, viklås, ca 1995.
BREITLING, Callistino, Serie nr. 23145, Ref nr. B52045.1, damur, 28,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, ej signerat urverk, läderband, ca 1997.
Klockor Calvin Klein
ck, Calvin Klein, damur, 24,5 x 33 mm, Ref nr. K8423120, Boett nr. K84231 00, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, cert, juli 2011, box, ytterkartong.
Klockor Calvin Klein
ck, Calvin Klein, damur, 15 mm, Ref nr. K5024120, Boett nr. K50241 01, stål, quartz, mineralglas, integrerad armlänk (Large), cert, juli 2011, box, ytterkartong.
Klockor Calvin Klein
cK, damur, 25 mm, Ref nr. K8323120, Boett nr. K83231, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk, cert, maj 2011, box, ytterkartong.
OMEGA, Constellation, Cal 551, Serie nr. 20660217, Ref nr. CD 167.005, Boett nr. 167.005, herrur, 34,5 mm, stål/guld, automatisk, skadad urtavla, glas saknas, ca 1963.
Klockor Hamilton
HAMILTON, fickur, 51 mm, savonett, Cal Double Roller, Serie nr. 1274088, Boett nr. 6380450, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, totalvikt 111,9 gram, ca 1915.
FICKUR, 50 mm, "M&F 1840", Boett nr. 102610, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, innerlock i 14K guld, monogram, bucklor, ca 1900.
Klockor Epoch
EPOCH, Stockholm, President, Cal ETA 2824-2, Serie nr. 00028, Ref nr. EP1900-S, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, mars 2008, etui.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 6299309, Cal 3035, Verk nr. 0373819, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk (defekt), viklås, Ref nr. 62523-H14-E6/455 J, ca 1980.
OMEGA, Seamaster 600, Cal 611, Serie nr. 22365314, Ref nr. MF 136.012, Boett nr. 136.012, herrur, 32,5 mm, vitgulddoublé (40 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.
CERTINA, DS Spel, Ref nr. 322.7155.12, damur, 23,5 x 32,5 mm, titan, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 51032, ca 2006.