341 - 360 av 1 284
1...171819...65 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 december 2011

Klubbad för

Vas, i silver stämplad GAB tillverkad 1966 Q9 av S.A Gillgren 18cm 459,8g

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

Kanna, i silver med bakelithandtag, stämplad CGH B9 1952, signerad Elis Bergh, höjd 16cm 478,8g knopp på lock lös, saknar mutter

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

Nipperask, med tillhörande lock i silver stämplad TESI tillverkad X8 1948 höjd 5,5cm bruttovikt 204g

900 kr

Utrop: 1 200 kr

Skål, i silver,sterling stämplad BUL tillverkad av Bengt Liljedahl Y9 1972 höjd 5cm 159,6g

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Gräddsnipa, i silver stämplad CGH B9 1952 signerad Elis Bergh, höjd 7,5cm 94,2g

750 kr

Utrop: 600 kr

Sockerskål, i silver stämplad CGH B9 1952 signerad Elis Bergh, höjd 6cm 115,3g

700 kr

Utrop: 750 kr

Vristlänk, med utbytt lås 18K, 26cm 21K 18,1g

Utrop: 6 000 kr

Ring, med stenar Ø19 1/2 21K 16,6g

4 500 kr

Utrop: 5 200 kr

Parti guld, släta graverade ringar 18K 3,6g 23K 7,1g

Utrop: 3 600 kr

Halskedja, Singapore 41cm Hänge F 18K 1,3g

Utrop: 375 kr

Collier, Ärtlänk med texten I LOVE U 42cm 18K 2,3g

650 kr

Utrop: 700 kr

Parti Guld, trasigt 18K 23,2g

Utrop: 6 600 kr

Hänge, stjärntecken oxen 18K 1,4g

Utrop: 550 kr

Hängen, 2st Camér 18K 0,8g

Utrop: 250 kr

Halskedja, Bismarck 45cm 18K 26g

Utrop: 7 400 kr

Armband, Bismarck två-radigt 19cm 18K 28,3g

Utrop: 8 100 kr

Medaljonger, 2st 18K 4,7g

Utrop: 1 400 kr

Ring, med röd sten Ø17 1/2 18K 2,4g

Utrop: 650 kr

Klackring, med röd sten graverad Ø14 18K 2,7g

Utrop: 750 kr

Halskedja, Bismarck med berlock 45cm 18K 25,6g

Utrop: 7 300 kr