Parti guld, graverat 18K 3,4g
Utrop: 1 000 kr
Bronsskulptur, sign. Emil Näsvall "Trappan" numrerad 319, graverad metallplatta, höjd: 30cm
Utrop: 750 kr
Halskedja, doserad Bismarck 18K 46cm 44,7g
Utrop: 12 600 kr
Armring, 21K Ø70mm 21K 11,3g
Utrop: 3 800 kr
Ring, vitguld med diamanter 8 x ca 0,01ct 18K Ø16 1/4 1,8g
Utrop: 700 kr
Ring, vitguld med stenar 18K Ø16 1/2 7g
Utrop: 2 300 kr
Halskedja, Cordell 18K 51cm 23g
Utrop: 6 600 kr
Örhängen, ett par 21K 4,9g
Utrop: 1 700 kr
Parti guld, graverade 18K 13,7g
Utrop: 3 900 kr
Armband, Pansar 18K 22cm 14g
Utrop: 4 000 kr
Medaljong, 18K 6,3g
Utrop: 1 800 kr
Hänge, Tro, Hopp & Kärlek 18K 1,1g
Utrop: 375 kr
Ring, med lila sten 18K Ø17 2,3g
Ring, 18K Ø18 0,7g
Utrop: 275 kr
Hänge, med pärla 18K 0,7g
Utrop: 250 kr
Halssmycke, Venezia med sten 18K 40cm 4,2g
Utrop: 1 200 kr
Parti guld, defekt 18K 5g
Utrop: 1 400 kr
Örhängen, ett par, defekta 14K 0,5g
Utrop: 125 kr
Örhänge, ett udda örhänge, defekt 18K 0,3g
Utrop: 100 kr
Ring, med sten 18K Ø18 3/4 5,9g
Utrop: 2 000 kr
Tisdag 29 nov 2011