1461 - 1480 av 1 820
1...737475...91 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 november 2011

Klubbad för

Tavla, sign J.Öberg Akvarell skadad utan glas

25 kr

Utrop: 50 kr

Skål, smörbytta med lock Rörstrand Picknick design Mariamme Westman bruksskador

150 kr

Utrop: 50 kr

Glas, 2 st Kosta Boda U Hydman Minimind höjd 6,5cm

100 kr

Utrop: 150 kr

Skål, sockerskål i glas Ittala Marimekko hödj 12cm, light blue

150 kr

Utrop: 100 kr

Karaff, Glaskaraff Steningen Slott sign Lars Sestervik höjd 27cm

250 kr

Utrop: 150 kr

Ljusstake, 7-armad malmljusstake höjd 30,5cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstake, 7-armad malmljusstake höjd 28,5cm

175 kr

Utrop: 150 kr

Ljusstakar, 2st 7-armade smärre skador höjd 16cm, för julgransljus

75 kr

Utrop: 100 kr

Ljusstakar, 2st varav en från Skultuna, en med smärre skador höjd ca12 & 14cm

100 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstakar, 2 st väggljusstakar en med stötskada

175 kr

Utrop: 150 kr

Ljusstakar, ett par höjd ca 11cm

200 kr

Utrop: 100 kr

Lljusstakar, ett par malmljusstakar (skada under på den ena) höjd ca 11cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Figurin, Katt (design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 10cm

350 kr

Utrop: 150 kr

Figurin, Lejon minsta (Design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 5cm

225 kr

Utrop: 150 kr

Figurin, Pudel (design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 7cm,

325 kr

Utrop: 250 kr

Figurin, Hund sign Lisa Larsson Gustavsberg höjd 7cm

500 kr

Utrop: 250 kr

Figurin, Varan (design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 8,5cm

1 500 kr

Utrop: 600 kr

Vas, Gustavsberg sign Margareta Hennix studio höjd 22cm

Utrop: 300 kr

Skål , Porslin Rosenthal Banhof Selb H:7cm Ø 23cm.

275 kr

Utrop: 200 kr

Kruka, Ytterkruka Uppsala Ekeby Gävle H:15cm övre diameter 17,5cm

75 kr

Utrop: 150 kr