Tavla, sign J.Öberg Akvarell skadad utan glas
Utrop: 50 kr
Skål, smörbytta med lock Rörstrand Picknick design Mariamme Westman bruksskador
Glas, 2 st Kosta Boda U Hydman Minimind höjd 6,5cm
Utrop: 150 kr
Skål, sockerskål i glas Ittala Marimekko hödj 12cm, light blue
Utrop: 100 kr
Karaff, Glaskaraff Steningen Slott sign Lars Sestervik höjd 27cm
Ljusstake, 7-armad malmljusstake höjd 30,5cm
Utrop: 200 kr
Ljusstake, 7-armad malmljusstake höjd 28,5cm
Ljusstakar, 2st 7-armade smärre skador höjd 16cm, för julgransljus
Ljusstakar, 2st varav en från Skultuna, en med smärre skador höjd ca12 & 14cm
Ljusstakar, 2 st väggljusstakar en med stötskada
Ljusstakar, ett par höjd ca 11cm
Lljusstakar, ett par malmljusstakar (skada under på den ena) höjd ca 11cm
Figurin, Katt (design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 10cm
Figurin, Lejon minsta (Design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 5cm
Figurin, Pudel (design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 7cm,
Utrop: 250 kr
Figurin, Hund sign Lisa Larsson Gustavsberg höjd 7cm
Figurin, Varan (design Lisa Larsson) Gustavsberg höjd 8,5cm
Utrop: 600 kr
Vas, Gustavsberg sign Margareta Hennix studio höjd 22cm
Utrop: 300 kr
Skål , Porslin Rosenthal Banhof Selb H:7cm Ø 23cm.
Kruka, Ytterkruka Uppsala Ekeby Gävle H:15cm övre diameter 17,5cm
Tisdag 22 nov 2011