Avslutad | Mynt – Torsdag 22 december 2011
Medaljer Minnen
MINNE, sterling silver, Food and Agricultural Organisation (del av FN), Fiat Panis, diameter 50 mm, vikt 50,2 g, av Calvelli, etui.
Medaljer Minnen
MINNE, sterling silver, danska Post och Telegrafiväsendet, 1624-1974, diameter 50 mm, vikt 85,5 g, etui, 838/1000 (felstämplat 2000 på medaljerna), av Anders Nyborg A/S.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kronor, brett 1876 och litet EB, Oscar II, kvalité ca 1, diameter 31 mm, vikt 14,8 g.
Mynt Svenska mynt
22 MYNT, koppar, 7 st 1 Öre, 11 st 2 Öre samt 4 st 5 Öre, 1879-1907, Oscar II, kvalité ca 1+ - 1.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, Oscar II, 1876, kvalité ca 01 - 1+, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, koppar, 2 Öre SM, Adolf Fredrik, 1759, kvalité ca 1, diameter 34 mm, vikt 27,4 g, repor.
Mynt Utländska mynt
MYNT, koppar, 3 Kopek, 1875, Ryssland, kvalité ca 1, diameter 28 mm, vikt 9,5 g.
Mynt Svenska mynt
3 MYNTSET, 12 mynt och 3 minnen, 1 st 1999 och två olika varianter av 2000, kvalité ca 0.
Mynt Svenska mynt
MYNT, nordic gold, Första Frimärket, 2005, kvalité ca 0, diameter 36 mm, vikt ca 22,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1/8 Riksdaler, Karl XIV Johan, 1833, kantex, kvalité ca 1-1?, 22 mm, vikt 3,9 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, Oscar II, 1875, kvalité ca 01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kroner, Norge, 1878, kvalité ca 01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Krona, 1929, Gustaf V, kvalité ca 01 - 1+, diameter 25 mm, vikt 7,5 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Krona, 1942, Gustaf V, kvalité ca 1+, diameter 25 mm, vikt 7,5 g, årtal under bilden.