101 - 120 av 263
1...567...14 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 december 2011

Klubbad för

Accessoarer Tändare

KW, bordständare, delvis förgylldl, höjd 6,5 cm, originaletui medföljer, ej funktionsgaranti.

Utrop: 200 kr

Accessoarer Pennor

GEORG JENSEN, kulspetspenna delvis i 952/1000 silver, originalkartong.

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, 3 st, resorvoarpennor varav en Meisterstück 12, delvis förgyllda, läderetui medföljer, slitage.

1 300 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Pennor

MONTBLANC, 2 st, kulspetspenna och blyertspenna, delvis förgyllda, slitage.

Utrop: 700 kr

Accessoarer Pennor

PARKER, 4 st, tre reservoarpennor varav en Parker 61 samt en blyertspenna, delvis förgyllda, slitage.

Utrop: 900 kr

Accessoarer Pennor

PENNOR, 3 st, två reservoarpennor, Wahl Eversharp och Blackbird, stift i 14K guld, en penna i silver, slitage.

850 kr

Utrop: 225 kr

Accessoarer Tändare

DUPONT, FÖRGYLLD tändare, nr OK 0134 120x35x10 mm, ej funktionsgaranti.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, dekor i form av frimurar symboler, 16x21 mm, vikt 11 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, i form av riddare, höjd 2,1 cm, vikt 12,2 g.

700 kr

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, onyx, pärlemor, 16x16 mm, vikt 10,4 g.

450 kr

Utrop: 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, frimurarsymboler, diam 15 mm, 9,0 g.

700 kr

Utrop: 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, snäckskal, diam 16 mm, vikt 7,6 g.

Accessoarer Tändare

ST DUPONT bordständare, förgylld metall, höjd 14 cm, ref 046340, ej funktionsgaranti.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

Kläder Kavajer

KAVAJ, BURBERRY,gulbeige rutig, 100% ull, 3 knapp, herrstorlek 48.

600 kr

Utrop: 700 kr

Silver Etui

CIGARRETUI, silver, Danmarks Karta, rosa sten, P Hertz, träinsats, vikt 274,1 g.

Utrop: 1 000 kr

Accessoarer Tändare

HADSON, Super Flat, tändare, förgylld metall, höjd 6,5 cm, originaletui, ej funktionsgaranti.

175 kr

Utrop: 100 kr

Accessoarer Tändare

2 TÄNDARE, Ronson, en bordständare Varaflame i stål och läder, en tändare i nyskick, ej funktionsgaranti, med bruksanvisning.

350 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Pennor

3 PENNOR, Parker, 2 reservoar. en blypenna, bläckpatron medföljer, etui.

1 200 kr

Utrop: 450 kr

Accessoarer Pennor

DUPONT, Lady, kulspetsspenna i förgylld metall och blå kinalack, 5E5vl98, i originaletui.

Utrop: 600 kr

Accessoarer Tändare

ST DUPONT Tändare, stål, höjd 4,5 cm. ref BY9992, ej funktionsgaranti.

650 kr

Utrop: 600 kr