Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 december 2011
Accessoarer Tändare
KW, bordständare, delvis förgylldl, höjd 6,5 cm, originaletui medföljer, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Pennor
MONTBLANC, 3 st, resorvoarpennor varav en Meisterstück 12, delvis förgyllda, läderetui medföljer, slitage.
Accessoarer Pennor
PARKER, 4 st, tre reservoarpennor varav en Parker 61 samt en blyertspenna, delvis förgyllda, slitage.
Accessoarer Pennor
PENNOR, 3 st, två reservoarpennor, Wahl Eversharp och Blackbird, stift i 14K guld, en penna i silver, slitage.
MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, dekor i form av frimurar symboler, 16x21 mm, vikt 11 g.
MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, i form av riddare, höjd 2,1 cm, vikt 12,2 g.
MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, snäckskal, diam 16 mm, vikt 7,6 g.
Visa varaAccessoarer Tändare
ST DUPONT bordständare, förgylld metall, höjd 14 cm, ref 046340, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Tändare
HADSON, Super Flat, tändare, förgylld metall, höjd 6,5 cm, originaletui, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Tändare
2 TÄNDARE, Ronson, en bordständare Varaflame i stål och läder, en tändare i nyskick, ej funktionsgaranti, med bruksanvisning.
Accessoarer Pennor
DUPONT, Lady, kulspetsspenna i förgylld metall och blå kinalack, 5E5vl98, i originaletui.