Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 december 2011
Accessoarer Pennor
CARTIER, reservoarpenna, silver, delvis förgylld, serienr 113921, originaletui medföljer.
Accessoarer Pennor
PARKER, reservoarpenna, Parker 51, delvis förgylld, ca 1960-tal, originaletui medföljer.
Accessoarer Pennor
RECIFE, reservoarpenna "Marilyn" designad av Andy Warhol ca 1994, stift i 18K vit- och rödguld, 3800/7500, läderfodral medföljer.
Accessoarer Tändare
CARTIER, tändare, doublé, briljant ca 0,07 ct, ca TW(G)/VS, Ref nr 15386 V, höjd 7 cm, med rött Cartierfodral, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Pennor
CARTIER, Santos, kulspetspenna, stål och krom, Refnr 113104, Originaletui och certifikat medföljer.
MONTBLANC, Manchettknappar, svart och stål, diameter ca 1,5 cm, vikt 19,8 g.
Accessoarer Bälten
MONTBLANC, skärp, herr, brunt läder, borstat stål, längd ca 120 cm, refnr 07230, oanvänt, etui samt dustbag medföljer.
Accessoarer Tändare
BORDSTÄNDARE, silver, Georg Jensen, design Sigvard Bernadotte, nr 366 D, höjd 6,3 cm, längd 8 cm, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Tändare
ST DUPONT, tändare, doublé, Ref nr. AJJ409, originaletui med cert, ytterkartong, slut på bränsle, ej funktionsgaranti.
Accessoarer Tändare
ST DUPONT, tändare, doublé, kinalack, Ref nr. 367BEG, höjd 6 cm, originalbox med cert, ytterkartong, slut på bränsle, ej funktionsgaranti
Accessoarer Tändare
ST DUPONT, tändare, vitmetall, Ref Nr. BFH188, höjd 4,5 cm, originalbox med cert, ytterkartong, slut på bränsle, ej funktionsgaranti.