1 - 20 av 402
123...21 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 november 2011

Klubbad för

SEIKO, Velatura, Cal 7N82, Serie nr. 920026, Ref nr. SXDA67P1, Boett nr. 7N82-0EH0, damur, 44 mm, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (10 st.), originallänk, viklås, Ref nr. 35M6-B.C, ca 2008, box.

Utrop: 2 300 kr

Klockor Fortis

FORTIS, GMT, Cal ETA 2893-2, Boett nr. 596.10.148.1, herrur, 40 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, originallänk, viklås, cert, oktober 2003, box.

Utrop: 4 900 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor Extreme World Chronograph, Cal 752, Verk nr. , Serie nr. 0179, Ref nr. , Boett nr. 150.6.22, kronograf, herrur, 46,3 mm, platina/titan, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, 2 tidszoner, läderband, viklås i 18K vitguld, ca 2007. Denna klocka är limiterad och numrerad (120/200).

71 000 kr

Utrop: 76 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, Sport Classic, Senior, Cal 83, Serie nr. 14616639, Ref nr. 183903, herrur, 34,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (skadat), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 0895, ca 1995.

Utrop: 3 800 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Classic I, Cal SS G1 (ETA 2824-2), Serie nr. 297, Ref nr. RSG/MMV, herrur, 37 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 8 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Scuba (200 m), Cal 220, Verk nr. 146285, Serie nr. BO 31197, Ref nr. SD 38 S, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. CH2.01, ca 2001.

11 000 kr

Utrop: 13 000 kr

BREITLING, Chronomat, (Limited Edition, Chronomat 10 år), Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 0856/1994, Ref nr. D13050, Boett nr. 94, kronograf, herrur, 40,5 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Rouleauxlänk (stål/guld), viklås, cert, juli 1994, box, ytterkartong. Denna klocka är limiterad och numrerad (0856/1994).

14 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Gucci

GUCCI, herrur, 33 mm, Ref nr. 3000 M, Serie nr. 0294975, doublé, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 2000, box.

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King, Precision, Ref nr. 14000 M, Serie nr. D494413, Cal 3130, Verk nr. 3 9663821, Boett nr. 2140, herrur, 34,5 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-MA8/557 B, cert, oktober 2007, box, ytterkartong.

20 500 kr

Utrop: 19 500 kr

BREITLING, Chronomat, Chronometer, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 7908, Serie nr. 3077, Ref nr. K13050.1, kronograf, herrur, 40,5 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, UTC, Cal B70, Serie nr. 011, Ref nr. K70172, Boett nr. 2201 B5, 18K guld, quartz, safirglas, 24-timmarsvisning, ca 2001, läderband, viklås i 18K guld, ca 1998, träbox (ej komplett).

Utrop: 65 000 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso "Platinum No 1", Cal 849 R, Serie nr. 59/500, Ref nr. 270.640.490 SB, Boett nr. 270.6.49, herrur, 26,3 x 36,5 (42,3) mm, platina, manuell, safirglas, skeletterat urverk, glasbaksida, läderband, viklås i platina, cert, december 2001, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 59/500).

Utrop: 99 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 18239, Serie nr. A700001, Cal 3155, Verk nr. 7760202, Boett nr. 2099, herrur, 36 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, dag, datum, urtavla i lapis lazuli med diamanter (2 st.), Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8385-X11-G233/55B6, cert, augusti 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 95 000 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 22 mm, Ref nr. 6400 L, Serie nr. 0000346, doublé (10 micron), quartz, mineralglas (skadat), integrerad originallänk, längd 172 mm, cert (ej ifyllt), ca 1999, box.

Must de CARTIER, 21, Serie nr. A07330, damur, 28 mm, bicolour, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1997.

Klockor Corum

CORUM, Horizontal, Serie nr. 669766, Ref nr. 130.330.47/0133 PN 34, damur, 33 x 13 (26), stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, boett med diamanter (18 st. 8/8, ca 0,35 ctv), läderband, originalspänne, ca 2008, box, ytterkartong.

10 000 kr

Utrop: 13 000 kr

CERTINA, "Rätt tid", bordsur, 139,5 x 159 x 61-38 (68,5-45,5) mm, gulmetall, quartz, skadad urtavla, defekt, etui, ca 1965.

Utrop: 2 900 kr

MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 86002, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1910.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

IWC, fickur, 50,5 mm, savonett, Cal 53, Serie nr. 385240, Boett nr. 468690, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1907.

7 800 kr

Utrop: 6 500 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Capeland, Cal 13750 (ETA 7750), Serie nr. 5229402, Ref nr. MOA08062, Boett nr. MV045216, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, november 2001, box, ytterkartong.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

TIFFANY & Co. Mark T-57, Chronometer, Cal ETA 2894-2, Verk nr. 13998, Serie nr. 080251078, Ref nr. 266-82-18014629, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk stål/gummi, viklås, cert, april 2007, box (ej komplett).