241 - 260 av 293
1...12131415 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 september 2011

Klubbad för

FICKUR, 61,5 mm, "WALLERIUS i Norrköping", vitmetall, spindelgång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1820.

400 kr

Utrop: 450 kr

REVUE, fickur, 51,5 mm, savonett, Boett nr. 2379118, doublé, ankargång, skadad urtavla, ej signerad urtavla, ca 1930.

Utrop: 600 kr

Klockor Juvenia

JUVENIA, Vendome, herrur, 32,5 x 34 mm, doublé, Boett nr. 1191232, manuell, plexiglas, integrerad länk, ca 1975, box.

600 kr

Utrop: 700 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 5083505, Boett nr. 5866803, ankargång, skadad urtavla, ca 1917, fickurskedja i gulmetall.

650 kr

Utrop: 600 kr

Klocktillbehör Rolex

ORIGINALSPÄNNE, till Rolex damur, double, bredd 10 mm.

225 kr

Utrop: 100 kr

SEIKO, damur, 17 x 27 mm, Serie nr. 222244, Boett nr. 1N00-5G80, doublé, quartz, hardlexglas, integrerad originallänk, Ref nr. Z5478.E, längd 161 mm, ca 1992.

Utrop: 200 kr

OMEGA, Seamaster 600, Cal 611, Serie nr. 22366846, Ref nr. JD 136.012, Boett nr. 136.012, herrur, 32,5 mm, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1965.

700 kr

Utrop: 750 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4867253, Boett nr. 5623575, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916, etui.

750 kr

Utrop: 600 kr

CERTINA, Certidate, Cal 28-451, Serie nr. 32786, Ref nr. 28521.27, herrur, 33,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

450 kr

Utrop: 450 kr

LUDWIG ENGROOS, Fort Bragg, Cal. USA, fickur, 55 mm, Savonett, Serie nr. 5706387, Boett nr. 1504466, doublé, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1900.

Utrop: 800 kr

Klockor Waltham

A.W.Co, Waltham, fickur, 58,5 mm, Cal Wm Ellery, Boett nr. 4A 1658, Serie nr. 2211503, silver, nyckeldragare, skadad urtavla, boett signerad Fahys Coin No1, ca 1884, fickurskedja i gulmetall, nyckel.

Utrop: 800 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 60,5 mm, Cal 336, Serie nr. 18715223, Boett nr. 642370, vitmetall, skadad urtavla, ca 1915, fickurkedja i vitmetall.

Utrop: 900 kr

Klockor Tärnan

TÄRNAN, fickur, 48 mm, gulmetall ankargång, motiv, ca 1980.

Utrop: 250 kr

EIGER, fickur, 50 mm, savonett, Cal Unitas 6498, ankargång, motiv, ca 1980, kedja i gulmetall.

Utrop: 350 kr

CITY, fickur, 50,5 mm, Cal Unitas 6481 6445, vitmetall, ankargång, motiv, ca 1980, kedja i vitmetall.

Utrop: 350 kr

Klockor Väckarur

U.M. Väckarur, 59 mm, målad vitmetall, mekanisk, ca 1940.

100 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, Genève, Dynamic I, damur, 30 x 26 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, integrerat läderband, originalspänne, ca 1970.

Utrop: 650 kr

CERTINA, Labora, Cal K.F. 320, Boett nr. 1052271, herrur, 32 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

200 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Eterna

ETERNA-MATIC, herrur, 35 mm, Cal 1422 U, Serie nr. 4455531, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1960.

Utrop: 750 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Newmaster, Cal 1121, Ref nr. 51204, Boett nr. 5074598, herrur, 35,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1965.

175 kr

Utrop: 150 kr