41 - 60 av 281
1234...15 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 augusti 2011

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Ref nr. 16622, Serie nr. M117297 Cal 3135, Verk nr. 3 2091252, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål/platina, automatisk, safirglas, datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78760-EO11, cert, juli 2008, box, ytterkartong.

Utrop: 45 000 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Hampton Classic, Ref nr. MV045139, Boett nr. 3003265, damur, 20 x 26 (33) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, läderband, viklås, cert (ej ifyllt), ca 1999, box, ytterkartong.

Utrop: 4 400 kr

LONGINES, mormorsur, 34 mm, Cal 13.81, Serie nr. 3430357, Boett nr. 3430357, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916, fickurskedja i gulmetall.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 564, Serie nr. 28917885, Ref nr. CD 168.017, Boett nr. CD168017 SP, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1969, metallänk ej original.

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 562, Serie nr. 23074241, Ref nr. BA 162.0009, Boett nr. 162009, herrur, 33 mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, originallänk i 18K guld (skadad), totalvikt 69 gram, ca 1966.

Utrop: 15 000 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 25069373, Ref nr. BA 131.0026, Boett nr. 131026, herrur, 33 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, gravyr, ca 1967, metallänk ej original.

Utrop: 3 000 kr

Klockor Breguet

BREGUET, Classique, Cal 502.3 QSE1, Serie nr. 44679, Ref nr. 7337BA/1E/9V6, Boett nr. 4352 AV, herrur, 39 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, månfas, liten sekundvisare, glasbaksida, läderband, viklås i 18K guld, cert, juni 2010, box, ytterkartong.

OMEGA, damur, 19,5 mm, Cal 625, Serie nr. 43221544, Ref nr. BA 511.0122, Boett nr. 511 0122, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1979, box.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

JAEGER-LE COULTRE, Memovox, Cal K825, Serie nr. 1924177, Ref nr. E 855, Boett nr. 1123838, herrur, 37 mm, stål, hammarautomat, plexiglas, datum, renoverad urtavla, skadad urtavla, alarm, krona saknas, läderband, ca 1968.

Utrop: 9 900 kr

FICKUR, 49 mm, savonett, Boett nr. 58255, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1895.

6 200 kr

Utrop: 5 200 kr

SIGMA, herrur, 33 mm, Boett nr. 232772, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1945.

Utrop: 2 700 kr

must de Cartier, Tank, Cal 76-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 3 118107, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, viklås i gulmetall (stift saknas), ca 1980.

Utrop: 3 600 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, Ref nr. 8500 L, Serie nr. 10395819, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2002, box, ytterkartong.

Utrop: 4 400 kr

LONGINES, Dolce Vita, Cal 178, Ref nr. L5.155.7.16.6, Boett nr. 29031329, damur, 20 x 24,5 (30) mm, 18K guld, quartz, safirglas, liten sekundvisare, briljanter på boetten (32 st. TW/VVS, ca 0.269 ctv), originallänk, viklås, cert, november 2000, box.

Utrop: 25 000 kr

ROLEX, Oyster-Perpetual, Air-King, Super Precision, Ref nr. 5502, Serie nr. 282363, Cal 1530, Verk nr. 50362, Boett nr. 5502, herrur, 34 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1965, metallänk (ej original).

Utrop: 6 900 kr

SWISS ARMY, herrur, 39 mm, Ref nr. 1799, Boett nr. 02021, stål, quartz, mineralglas, datum, nylonband, ca 2000, box.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

CARTIER, Santos, Cal (ETA), Boett nr. 296104366, herrur, 29 x 28 (41) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, juli 1979, box.

10 200 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, herrur, 33,5 mm, Ref nr. 4100.68, 18K guld, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, ca 2000, box.

Utrop: 2 800 kr

JAEGER-LE COULTRE, Master Compressor Extreme World Chronograph, Cal 752, Verk nr. , Serie nr. 0179, Ref nr. , Boett nr. 150.6.22, kronograf, herrur, 46,3 mm, platina/titan, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, 2 tidszoner, läderband, viklås i 18K vitguld, ca 2007. Denna klocka är limiterad och numrerad (120/200).

Utrop: 79 000 kr

FICKUR, 51 mm, savonett, Boett nr. 22515, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1905.

3 800 kr

Utrop: 3 900 kr