Mynt, Minnesmynt av bosättningen på Island 874-1974 21K 15,7g
Utrop: 4 400 kr
Armband, slitet, 18K 21,5cm 53,0g
Utrop: 12 600 kr
Armband, 14K 20cm 46,0g
Utrop: 8 600 kr
Armband, tvåfärgat med berlock med sten 18K 20cm 13,9g
Utrop: 3 400 kr
Armring, med stenar, repor, 18K Ø 5,2-5,2cm 32,8g
Utrop: 7 800 kr
Ring, vitguld med diamant 1 x ca 0,61ct enligt gravyr 18K Ø 17 1/2 3,9g
Utrop: 6 400 kr
Ring, med stenar 14K Ø 17 1/2 4,4g
Utrop: 850 kr
Halskedja, Figaro ihålig 14K 63,5cm 10,0g
Utrop: 1 900 kr
Armband, Ärtlänk 18K 18cm 3,3g
Halskedja, Venezia, defekt små skador, 18K 38cm 4,9g
Utrop: 1 200 kr
Hänge, stjärntecken Skytten, 18K 2,1g
Utrop: 600 kr
Hänge, Kors 18K 0,5g
Utrop: 150 kr
Ringar, 2 st varav en med liten diamant, graverade 18K 18 1/4 5,0g
Halskedja, Venezia 18K 45cm 6,5g
Utrop: 1 500 kr
Parti guld, defekt, gravyr 18K 25,5g
Utrop: 6 000 kr
Slät ring, graverad 14K Ø 16 3/4 3,9g
Utrop: 700 kr
Armband, med platta, defekt, graverad, 18K 13cm 1,7g
Utrop: 425 kr
Parti guld, defekt innehåller sten, gravyr 18K 11,5g
Utrop: 2 700 kr
Slät ring, graverad 18K 2,5g
Armband, Bismarck 18K 18cm 1,9g
Utrop: 475 kr
Tisdag 16 aug 2011