161 - 180 av 352
1...8910...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april 1998

Klubbad för

LJUSSTAKE, silver, SIMA 1997, H=14 cm.

Utrop: 700 kr

DOPMUGG, silver, SIMA 1997, H=6 cm.

Utrop: 650 kr

SKÅL, silver, SIMA, 1997 D=12.5 cm.

Utrop: 1 400 kr

SKÅL, silver, SIMA 1997, D=11.5 cm.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K vitguld med odl pärla och 2 diamanter, stl 18 mm, vikt 2.0 g

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld, ärtlänk, berlocker, L= 16 cm, vikt 8.0 g

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, L= 19 cm, vikt 13.0 g

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med vit sten, stl 16 1/4 mm, vikt 5.0 g

400 kr

Utrop: 500 kr

3 LJUSSTAKAR, silver, GAB Sthlm 1967 H=15 cm, KE Carlsson GBG 1955 resp 1960 H=7 cm, H=5 cm.

Utrop: 1 000 kr

RING, BROSCH, 18K guld med pärla och vit sten stl 19 1/2 mm, vikt 5.0 g

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, L= 19 cm, vikt 9.0 g

Utrop: 800 kr

GRÄDDKANNA, silver, empire, kaskformad, G Möllenborg 1830, H=9.5 cm.

Utrop: 1 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 3 odl pärlor, vikt 5.0 g

400 kr

Utrop: 500 kr

3 SALTSTRÖARE, silver sv stämplar 1900- tal, H=5.5-9 cm.

Utrop: 950 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld samt silver med 6 diamanter ca. 0.06 ct., vikt 3.0 g

950 kr

Utrop: 800 kr

DRUVSAX, KAKTÅNG, SOCKERTÅNG samt 2 KONFEKTSKEDAR, silver, svenska stämplar.

Utrop: 850 kr

TÅRTSPADE, KAKTÅNG SERVERINGSSKED, SOCKERTÅNG, 2 ASSIETTGAFFLAR, silver, svenskt, norskt.

Utrop: 900 kr

SKÅL, silver, italiensk stämpel 1900-tal. D=18, H=3 cm.

Utrop: 700 kr

SKÅLFAT, silver, ovalt, blomdekor i relief, L=26 cm H=3.5 cm. 1900-tal.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ETUI, silver, räfflad yta svenska stämplar ca 1950.

Utrop: 800 kr