21 - 40 av 352
123...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 april 1998

Klubbad för

RING, 18K guld med rubiner ca 0.21 ct samt briljanter ca 0.12 ct stl 16 1/2 mm.

1 650 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld med ametist samt briljanter ca 0.12 c stl 16 3/4 mm.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld , vikt stl 17 3/4 mm.

525 kr

Utrop: 500 kr

CAMÉ HÄNGE 18K, vikt 10.0g 1917 J.Petersson Sthlm

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLCOLLIER odlat doserat med silverlås 50cm

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND 18K, med odlade pärlor vikt 3.1g

300 kr

Utrop: 400 kr

DIVERSE SILVER 4 st olika föremål

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN silver med smaragder och odlade pärlor

1 250 kr

Utrop: 1 200 kr

DIVERSE 4 st diverse guldvikt 18K 5.7g

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 10.8 g. L=19 cm.

Utrop: 850 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 9.5 g. L=19 cm.

650 kr

Utrop: 750 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismark", med 10 berlocker, vikt 13.6 g. L=19.5 cm.

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismark" med 7 berlocker, vikt 12.3 g. L=19 cm.

Utrop: 950 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 9.2 g. monogram.

Utrop: 750 kr

BROSCH, 18K guld med orientaliska halvpärlor svenska stämplar 1898.

950 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld med månsten, repor, stl 17 1/2 mm.

400 kr

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld , vikt 6.5 g. monogram.

Utrop: 500 kr

BROSCH, metall med granater, 1800-tal.

750 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, 18K guld, doserad "Bismark", vikt 12.6 g. L=46 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 16.1 g L=21.5 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr