Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 7 juli 2011
Klocktillbehör Breitling
LÄNKBITAR, 2 st. till Breitling herrur Professionallänk, stål, bredd 18 mm, inklusive stift.
Klocktillbehör Breitling
LÄNKBIT, till Breitling herrur Professionallänk, stål, bredd 18 mm, inklusive stift.
LONGINES, herrur, 33 mm, Cal L156.4, Serie nr. 24387242, Boett nr. 7041 1/156, doublé (10 micron), quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1990, box.
Klockor Bordsur
BLESSING, väckarur, 118 x 210 mm, plast, mekanisk, bruksanvisning, ca 1969, kartong.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 50 mm, Boett nr. 73681, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.
Klockor Elgin
ELGIN NATL WATCH CO fickur, 58 mm, Cal G.M. Wheeler, Serie nr. 2571844, Boett nr. B565, silver, anklargång, skadad urtavla, motiv (häst), ca 1887.
FICKUR, 56 mm, silver, signerad "á Nor Kipping", spindel gång, skadad urtavla, ca 1820.
N. BYLIND, London, fickur, 57 mm, Serie nr. 1220, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1780.
Klockor Chopard
L.U.C. Alfre Grönlund & Co Sundsvall, fickur, 51 mm, Boett nr. 91708, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1895.
Klockor Citizen
CITIZEN, Eco-Drive, Serie nr. 750556, Boett nr. E101-S015588 CK, herrur, 36 mm, doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 2000, box.
TIMBER, Paris, damur, 33,5 mm, sten/förgyllt silver, quartz, mineralglas, integrerat läderband, ca 1995.
Klocktillbehör Verktyg
RESERVDELAR, DCN System med ställaxlar, nr 1-2500, jalusiskåp i trä, bok med referenslista medföljer, Skickas ej.