281 - 300 av 323
1...14151617 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2011

Klubbad för

KEDJA/HÄNGE, ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, granater.

250 kr

Utrop: 250 kr

HÄNGE, 18K guld, kvarts, diameter 2,5 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K guld, tigeröga, 2,8 x 1,9 cm, vikt 5,9 g.

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, mikromosaik, förgyllt silver, diameter 4 cm, vikt 11,9 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, diamant 0,01 ct, stl 16,25 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, ÖRHÄNGEN, 18K guld. sötvattenspärlor, turkoser, längd 50 cm.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, sötvattenspärlor, turkoser, stl 18,75 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 2 000 kr

3-STENSRING, 18K, 1 blå safir 2 briljanter ca 0,20 ct gammalslipade stl, 18,0 mm, tunn skena vikt 1,7 g

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, ÖRHÄNGEN, silver, markasiter, längd 18 cm, clips.

375 kr

Utrop: 350 kr

SOCKERTÅNG, silver, vikt 37,2 g, monogram, Peter, Ann och William Bateman London 1803.

Utrop: 450 kr

SORGBROSCH, silver, slipade agater, stämplad EK, 1886.

450 kr

Utrop: 350 kr

Accessoarer Plånböcker

PORTMONÄ, silver, vikt 38,9 g.

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Safirer

2 SAFIRER, 2,39 ctv, ovalslipade, djupblå färg, matchande par.

800 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, silver, markasiter, glasstenar, druvklase, vikt 1,6 g.

150 kr

Utrop: 200 kr

BROSCH, 18K guld, cz, vikt 3,9 g, Pernilla Wiberg för Alton.

Utrop: 1 500 kr

RING, silver bergkristall stl, 16,5 mm

350 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, silver bergkristall

425 kr

Utrop: 400 kr

KEDJA, silver vikt 36,8 g längd 80 cm

Utrop: 500 kr

KORS, samt 2 markasitbroscher

Utrop: 400 kr

RING, sterling silver, Lapponia, "Dignity", Björn Weckström 1998, stl 17 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 500 kr