221 - 240 av 323
1...111213...17 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 augusti 2011

Klubbad för

BÄRNSTENSCOLLIER, vikt 56,0 g längd 60 cm

300 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, silver med tigeröga Kordes & lichtenfeld Pforzheim längd 18,5 cm

ARMBAND, silver med tigeröga Kordes & Lichtenfeld Pforzheim längd 18,5 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,17 ct, ca TW/VS, vikt 0,7 g.

Utrop: 1 500 kr

GRANATBROSCH,

325 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K 3 syntetiska stenar vikt 3,4 g stl, 17,mm

Utrop: 1 200 kr

SILVERSMYCKEN, 3 broscher, 1hänge 2 par örhängen

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER/ÖRHÄNGEN, lila och grön kvarts, ametistkristall, längd 56 cm, silverlås, krokar.

Utrop: 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld briljant 0,05 ctv TW/SI stl, 18,25 mm

Utrop: 800 kr

COLLIER/ÖRHÄNGEN, granater och slipad agat, gulmetall, längd 54 cm, krokar, magnetlås med vita stenar.

400 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, silver, diverse ädelstenar, längd 19,5 cm, vikt 25,7 g, säkerhetskedja.

750 kr

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 1,15 ct.

Utrop: 800 kr

5 SMYCKEN, silver, blå stenar, markasiter, stl 18 mm, vikt 46,9 g.

350 kr

Utrop: 375 kr

COLLIER, silver, finsk, längd 41 cm, tillv 1968, vikt 118,8 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, silver, längd 20 cm, Alton 1956, vikt 24,8 g.

600 kr

Utrop: 350 kr

ARMRING, förgyllt silver, antik, Adolf Lilja, Stockholm 1861, gravyr, öppningsbar, säkerhetskedja, vikt 25,1 g, (hårfin spricka å skenans insida).

850 kr

Utrop: 450 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, gammalslipad diamant ca 0,27 ct, ca TCr/SI1, Finska stämplar, stl 16,5 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, 19 diamanter (1 briljant- och 18 åttkantslipade) ca 0,29 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,4 g, (spricka å skenans insida behöver lödas).

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 14K guld, safir ca 0,27 ct (sliten), 18 rosenslipade diamanter ca 0,34 ctv (några nagg), stl 17 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 1 700 kr

BROSCH, förgyllt silver, ovalslipad ametist ca 20 ct, vikt 5,0 g.

300 kr

Utrop: 250 kr