Avslutad | Moderna – Lördag 11 juni 2011
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 1,50 ctv, Ca(M)/VVS-VS, stift.
Visa varaSmycken Collier
GEORG JENSEN, collier, sterlingsilver, "Pebbles", nr 445, längd 44 cm, vikt 17,5 g, orginaletui.
RING, 18K vitguld, rosa topas, nagg, briljanter ca 1,48 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 7,2 g.
COLLIER, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,07 ctv, ca TW-W/VS, längd 41 cm, vikt 5,5 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,21 ctv, ca W/VS, stift, vikt 1,4 g.
RING, 18K vitguld, droppslipad diamant 0,75 ct, River(D)/VS2, brutna försegling från HRD medföljer, 29 briljanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,3 g.
KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld/guld, briljant ca 0,01 ct, ca W/SI, längd ca 42cm, vikt 4,1g.
RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,59 ct, River(E)/VS1, HRD-minireport nr 08018596007, 30 briljanter ca 0,35 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 6,7 g
ÖRHÄNGEN, 18K guld, matt, 2 briljanter ca 0,06 ctv, ca W/VS, vikt 1,6 g, stift.