81 - 100 av 306
1...456...16 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 30 juni 2011

Klubbad för

RING, 18K guld, citrin ca 2,40 ct, nagg, stl 16,25 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 1 500 kr

KEDJA/HÄNGE, silver och ametist, Danmark, kedjans längd 70 cm, vikt 86,6 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, silver, grå sten, vikt 7,3 g, Rolf Fridström, Stockholm 1961.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,63 ct, plomberad av IGI, certifikat med nr 1L123726.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 0,56 ct, plomberad av IGI, certifikat med nr 1L123681.

Utrop: 650 kr

HÄNGE, 18K guld/rodierat guld, briljant ca 0,06 ct, ca W/SI, vikt 3,2 g.

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld/rodierat guld, 4 åttkantslipade diamanter tot ca 0,04ct, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,5 g, Golden Lady.

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 18K guld, safir, 5 briljanter tot ca 0,05ct, ca W/VS-SI, vikt 2,2 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld, briljant ca 0,06ct, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 1 300 kr

TEATERKIKARE, gulmetall, grönt glas, etui.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, ÖRHÄNGEN, HÄNGE, förgyllt silver/gulmetall granater, stl 18 mm, skruv.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 12,5 x 10,0 mm, tunnformade, grå, längd 46 cm, magnetlås.

425 kr

Utrop: 350 kr

RING, sterling silver och 3 citriner, finska stämplar, stl 17,5 mm, justerbar, vikt 12 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, tunnformade, vita ca 8,5 x 9,5 mm, längd 44 cm, magnetlås.

300 kr

Utrop: 350 kr

3 RINGAR, silver, vit sten, tillv av Alton, sodalit, gla turkoser (några sprickor) stl 16,5 och 17,25 mm respektive.

425 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld/vitguld, ametist, stl 15 mm, vikt 7,1 g, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 1952.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld/vitguld, 2 odlade pärlor, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,09 ctc, ca W/VS, stl 16 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, 3-radig, odlade pärlor, 6-7 mm, längd 43 cm, lås i förgyllt silver, oäkta vita stenar, camé, låshake i vitmetall.

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE, 18k guld, briljant ca 0,08 ct, ca W/VS, vikt 0,3 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld, onyx, nagg, diamant ca 0,07 ct, stl 18,5 mm, vikt 3,5 g.

900 kr

Utrop: 900 kr