Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 maj 2011
Klockor Gucci
GUCCI, damur, 26 mm, Serie nr. 0003764, Ref nr. 7400L, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1995.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, damur, 26 mm, Serie nr. X013240, Ref nr. 5357, doublé, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 1999.
PIERRE BALMAIN, damur, 22 mm, Boett nr. 175.1950, doublé, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 1999.
Klockor Swatch
SWATCH, Fiz N Zip, Ref nr. GN 164, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, strass, integrerat plastband, originalspänne, ca 1996, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, beat, Special, Still Working, Ref nr. SQZ103 PACK, herrur, 44 mm, digital, plast, quartz, plexiglas, integrerat läderband, originalspänne, ca 1999, etui. Limiterad och numrerad (02675/30000).
Klockor Swatch
SWATCH, Stripp, Ref nr. SDN 120 PACK, unisex, 38 mm, plast, quartz, plexiglas, plastband, originalspänne, ca 1996, etui.
Klockor Swatch
SWATCH, Special, Musicall, Ref nr. SLZ103 PACK, 11 PM, herrur, 33 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, CD-skiva med Paulo Mendonca 1996, box. Limiterad och numrerad (xxx/14.999).
MORMORSUR, 34 mm, Boett nr. 59105, 18K guld, cylindergång, skadad urtavla, defekt, minutvisare saknas, löst glas, motiv, ca 1880.
FICKUR, 4 st, fickur, vitmetall / silver, skadade, defekta, Samson London, sign. "Breguet", mm.
Klockor Chopard
L.U.C. "Karl Friman Östersund", fickur, 50 mm, Boett nr. 98019, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1900.
CERTINA, DS, 1888 (200 METERS), Trionyx, Boett nr. EOL 115 7090/7190 42, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 60023 NSA, ca 1995.
Klockor Chopard
L.U.C. "Knut Gelhaar Stockholm" fickur, 51 mm, Boett nr. 99979, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1900, fickurskedja i gulmetall.
ZENITH, herrur, 35 mm, Cal 133.8, Serie nr. 3981554, Boett nr. 8883981, doublé, hammarautomat, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1955.
CERTINA, DS-2, herrur, 37,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970.