DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, metallänk, defekt.
Utrop: 350 kr
SPINDELUR, Th. Witt, London, silver, bucklor.
Utrop: 900 kr
SPINDELUR, silver, Bordier Genève, 1840-tal, defekt.
Utrop: 700 kr
SPINDELUR, förgyllt, osignerat, dekorerat verk, troligen 1860-tal, allt original.
Utrop: 1 400 kr
FICKUR, cylinder, silver, nyckeldragare, D.O. Sangberg, Malmö.
FICKUR, cylinder, silver ca 1880, urtavla def.
FICKUR, silver, cylinder, målat kvinnoporträtt i urtavlan defekt, ca 1880.
Utrop: 450 kr
FICKUR, silver, damur, ca 1880.
MORMORSUR, cylinder,silver, gravyr. 1880.
FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, skada i urtavlan, 1870-tal.
Utrop: 250 kr
FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, 1860-tal. Defekt urverk
FICKUR, silver, engelskt, osignerat, 1870-1880.
FICKUR, silver, nyckeldragare, Alfr. Wallin, Tidaholm, 1870-75.
Utrop: 800 kr
FICKUR, silver, cylinder, tidigt 1900-tal.
FICKUR, metall, "Victor", cylinder, buckla.
Utrop: 550 kr
FICKUR, silver, 1890-tal.
Utrop: 650 kr
FICKUR, silver, ocirkulerat, 1930-tal.
PRESIDENT, FICKUR, silver, sliten.
Utrop: 750 kr
FICKUR, silver, gravyr.
FICKUR, nickel, cylinder, buckla.
Klockor
Lördag 18 apr 1998
herrur / damur / fickur / väggur
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm