21 - 40 av 295
123...15 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 18 april 1998

Klubbad för

DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, metallänk, defekt.

Utrop: 350 kr

SPINDELUR, Th. Witt, London, silver, bucklor.

Utrop: 900 kr

SPINDELUR, silver, Bordier Genève, 1840-tal, defekt.

Utrop: 700 kr

SPINDELUR, förgyllt, osignerat, dekorerat verk, troligen 1860-tal, allt original.

Utrop: 1 400 kr

FICKUR, cylinder, silver, nyckeldragare, D.O. Sangberg, Malmö.

Utrop: 350 kr

FICKUR, cylinder, silver ca 1880, urtavla def.

Utrop: 350 kr

FICKUR, silver, cylinder, målat kvinnoporträtt i urtavlan defekt, ca 1880.

Utrop: 450 kr

FICKUR, silver, damur, ca 1880.

300 kr

Utrop: 350 kr

MORMORSUR, cylinder,silver, gravyr. 1880.

Utrop: 450 kr

FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, skada i urtavlan, 1870-tal.

200 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, silver, cylinder, nyckeldragare, 1860-tal. Defekt urverk

Utrop: 450 kr

FICKUR, silver, engelskt, osignerat, 1870-1880.

Utrop: 450 kr

FICKUR, silver, nyckeldragare, Alfr. Wallin, Tidaholm, 1870-75.

Utrop: 800 kr

FICKUR, silver, cylinder, tidigt 1900-tal.

Utrop: 350 kr

FICKUR, metall, "Victor", cylinder, buckla.

Utrop: 550 kr

FICKUR, silver, 1890-tal.

Utrop: 650 kr

FICKUR, silver, ocirkulerat, 1930-tal.

Utrop: 1 400 kr

PRESIDENT, FICKUR, silver, sliten.

Utrop: 750 kr

FICKUR, silver, gravyr.

Utrop: 450 kr

FICKUR, nickel, cylinder, buckla.

Utrop: 450 kr