Figuriner, 2 st Orrefors, kristall, glasblåsare, höjd 11,5cm
Utrop: 250 kr
Figurin, Kosta Boda Husgud sign Ulrika HW , 7090430, höjd med sockel 16,5cm
Utrop: 325 kr
Vaser, 2 st Kosta Boda tulpan signerade Ulrika HW, höjd 20cm
Utrop: 600 kr
Konstglas, 2 st Sea glasbruk, katt samt fantasiansikte, höjd 15cm
Utrop: 300 kr
Fat, Kosta Boda tulpan sign UHV (ulrika hydman vallien), Ø32cm
Utrop: 275 kr
Fat, Kosta Boda tulpan sign UHV , diameter 32cm
Ljuslyktor, 1 par Kosta Boda , höjd 9cm
Vas, Sign: Strömberg B925, höjd 28cm
Vas, Kosta sign 44270 Edenfalk, höjd 19cm, nagg
Utrop: 150 kr
Porslin, Uppsala Ekeby Gefle Rubin, Vas 13,5cm samt Ljusstake 10cm
Utrop: 350 kr
Vas, Uppsala Ekeby Negro Ingrid Atterberg höjd, 17cm, 2132
Utrop: 700 kr
Vas, Argenta Gustavsberg, höjd 15cm
Utrop: 1 500 kr
Konstglas, Vas Orrefors Kraka nr 411 signerad Sven Palmqvist, höjd 21cm
Utrop: 3 000 kr
Tisdag 24 maj 2011