Avslutad | Fashionabla – Lördag 16 april 2011
SOLGLASÖGON, CHRISTIAN DIOR, Dior Flash/Str, vitmetallbågar, strass på glas, etui.
VÄSKA, CHARLES JOURDAN, vintage, svart mocka, rosa läder (perlato), 12x25x3 cm, axelrem.
Accessoarer Scarves
SCARF, HERMÈS, Les Cavaliers dÓr Vladimir Rybaltchenko, 100 % siden, 90x90 cm, brun och guld, någon fläck.
VÄSKA, PRADA, ljusgrå läder, 42x23x17 cm, tillbehör axelrem, dustbag, (väskan har blekts i lädret och har någon fläck).
VÄSKA, GUCCI, vintage marinblå läder, fodrad i rött läder, 27x17x5 cm, axelrem, dustbag.
Accessoarer Scarves
SCARF, GUCCI, Flora, 100 % siden, 85x85 cm, marin kant, multicolour (någon fläck)
Accessoarer Bälten
SKÄRP, CHRISTIAN DIOR, vintage beige, svart tyg, läder, bredd 3 cm, längd 75-85 cm.
Accessoarer Scarves
SCARFS, HERMÈS, Napoléon/Philippe Ledoux, 100 % silkes jacquard, 90x90 cm, elfenbensvit, vit, vin, olive och guld, (sjalen är från 1963 och de små bina som är invävda i tyget är ett Napoleon-signum. Hermès har slutat att tillverka jacqard silkes sjalar då det blev för kostsamt), sjalen är i mycket bra skick.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, modell Alma, svart Epi läder, 32x24x15 cm, (lås och nycklat saknas).
VÄSKA, MULBERRY, svart präglat läder (Nile), rutigt foder, 33x24x5 cm, axelrem, 1980-tal, (visst slitage), dustbag och liten burk för lädervård.
Accessoarer Agendor
AGENDA, MULBERRY, präglat läder (Congo), 18x23 cm (största modell), ingen årskalender, originalask.