Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2011
MORMORSUR, "M & F", 33,5 mm, Boett nr. 102066, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, innerlock i 14K guld, ca 1900, etui.
Visa varaKlockor Fickur
FICKUR, 49,5 mm, Serie nr. 6620, Boett nr. 6620, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, gravyr, monogram, bucklor, ca 1905.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, fickur, 52,5 mm, savonett, Cal 19 SB, Serie nr. 5960957, Boett nr. 6494253, 14K guld, ankargång, gravyr, monogram, skadad boett, bucklor, ca 1922.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 78285, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.
Klockor Chopard
L.U.C, fickur, 52,5 mm, savonett, Boett nr. 81175, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.
FICKUR, 52 mm, savonett, 14K guld, Serie nr. 688337, Boett nr. 707265, ankargång, skadad urtavla, defekt, glas trasigt, bucklor, ca 1915.
CHRONOMÈTRE SIDUNA, fickur, 50 mm, savonett, Boett nr. 20300, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.
GUSTAF LINDEBERG, Stockholm, fickur, 52 mm, savonett, Boett nr. 152174, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, grayvr, bucklor, ca 1935.
OMEGA, fickur, 52,5 mm, savonett, Serie nr. 4363351, Boett nr. 5168507, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1914.
FICKUR, 52,5 mm, savonett, Boett nr. 101863, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, gravyr, monogram, bucklor, ca 1915.
MOBILIA, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 465450, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1915.
G.T, fickur, 50,5 mm, savonett, Boett nr. 63416, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1920.
CYRUS G.T, fickur, 51 mm, savonett, Boett nr. 30145, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1930.
FICKUR, 50 mm, savonett, Boett nr. 108659, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1925.
FICKUR, 47,5 mm, 18K guld, Boett nr. 22587, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, nyckel, ca 1880.
MOULINIE AINÉ & CIE, Genève, fickur, 40,5 mm, 18K guld, Boett nr. 1830, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, ca 1840.
MORMORSUR, 32,5 mm, savonett, Boett nr. 178073, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, defekt, motiv, bucklor, ca 1900.
FICKUR, 53,5 mm, savonett, kvartsrepeter, Boett nr. 76733, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, defekt, bucklor, ca 1900.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, Cal 2280-781 (ETA 2892-A2), Serie nr. 9422, Ref nr. 8020, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2002.